KOŠMAR VLAHOVIĆA I KOSTIĆA NA "LUŽU": Juventus ELIMINISAN iz Lige šampiona, Dinamo NAPUNJEN na "Maksimiru"! (VIDEO, FOTO)

25.10.2022

18:08

Večeras je na programu bilo osam mečeva 5. kola grupne faze Lige šampiona.

Juventus, Dušana Vlahovića i Filipa Kostića, završio je takmičenje u grupnoj fazi, pošto je poražen na "Lužu" od Benfike sa 4:3. Srpski napadač je postigao prvi gol za "Staru damu" u 21. minutu meča koji je na kraju ipak pripisan Kenu, ali je Rafa Silva, dvostruki strelac, predvodio lisabonske "Orlove" do velike pobede.

Juve će u poslednjem kolu protiv PSŽ-a pokušati da dođe do bodova i "utešnog" evropskog proleća u Ligi Evrope.

Parižani su brojali do sedam protiv Makabi Haife, viđena je prava "rapsodija" Nejmara, Mesija i Mbapea na "Parku prinčeva", dok je Sek sa dva gola ublažio katastrofu izraelskog šampiona - 7:2!

Milan je pregazio Dinamo na "Maksimiru" sa 4:0, pogađali su Gabija, Leao i Žiru sa bele tačke, dok je sudbinu Hrvata zapečatio autogol Ljubičića, 20-ak minuta pre kraja susreta.

Real Madrid je doživeo "hladan tuš" u Lajpcigu, izgubio je sa 3:2, dok su Borusija i Mančester siti iznenađujuće remizirali bez golova u Dortmundu. Marez je propustio priliku da iz penala donese pobedu "Građanima" koji će u poslednjoj rundi dočekati Sevilju.

Seltik i Šahtjor su podelili bodove na Ostrvu odigravši 1:1, a Mudrih je sjajnim golom razočarao grotlo "Seltik parka", nakon što je domaćin vodio golom Đakomakisa u 34. minutu meča.

Tok utakmica mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Benfika - Juventus 4:3 (3:1) /Silva 17, Žoao Mario p.28, Rafa Silva 35, 50 - Ken 22, Milik 76, Mekeni 79/

Borusija - Mančester siti 0:0 (0:0)

PSŽ - Makabi Haifa 7:2 (4:1) /Mesi 19,45, Mbape 32,64 Nejmar 35, Goldberg ag.67, Soler 84 - Sek 38, 51/

Seltik - Šahtjor 1:1 (1:0) /Đakomakis 34 - Mudrih 58/

Lajpcig - Real Madrid 3:2 (2:1) /Gvardiol 13, Nkunku 18, Verner 81 - Vinisijus Džunior 45, Rodrigo p. 90+4/

Dinamo - Milan 0:4 (0:1) /Gabija 39, Leao 49, Žiru p.59, Ljubičić ag.69/

Kraj utakmica!

90+4. minut - GOOOL! Rodrigo je realizovao penal za 3:2.

86. minut - Rafa Silva je pogodio stativu iz stopostotne šanse, propustio je priliku da postigne svoj het-trik i stavi tačku u portugalskoj prestonici.

84. minut - Soler je iskoristio dodavanje Mesija, PSŽ - Makabi Haifa 7:2!

81. minut - GOOOL! Real Madrid je sada pred porazom u Nemačkoj posle gola Vernera. Lajpcig ima velikih 3:1!

79. minut - GOOOL! Gigant iz Torina se vraća na "Lužu", Mekeni je smanjio na 4:3!

76. minut - GOOOOL! Milik je pogodio za 4:2, ali Juve je još uvek jako daleko od osmine finala elitnog takmičenja.

70. minut - Alegri je odlučio da zameni Vlahovića i Kostića, strateg "Stare dame" kao da je odustao od borbe za nokaut fazu Lige šampiona.

69. minut - GOOOL! Dva brza autogola, ovoga puta je Ljubičić zatresao svoju mrežu za četvrti gol Milana, Dinamo pred katastrofom - 0:4!

67. minut - GOOOL! Autogolom Goldberga Parižani su uvećali prednost na 6:2!

64. minut - GOOOL! Mbape je dao novi gol, "petarda" PSŽ-a - 5:2!

59. minut - GOOOL! Žiru je sjajno izveo jedanaesterac na "Maksimiru" gde Milan ima ubedljivih 3:0...

58. minut - GOOOOL! Mudrih je postigao maestralan gol na "Seltik parku" - 1:1!

57. minut - Marez je promašio penal na "Vestfalenu", "Građani" su propustili veliku šansu da povedu.

51. minut - GOOOL! Sek je dao svoj drugi gol u Parizu, gde je Makabi Haifa "prišla" na 4:2!

50. minut - GOOOL! "Poker" Benfike, Rafa Silva je dvostruki strelac, sjajna igra Benfike u "meču odluke" - 4:1!

49. minut - GOOOL! Leao je nastavio svoj ubitačan niz, "roso-neri" su duplirali prednost u Zagrebu - 0:2!

46. minut - Počela su druga poluvremena na šest terena širom Evrope.

Kraj prvih poluvremena, Juve pred ispadanjem!

45. minut - GOOOL! Mesi je dao četvrti gol za PSŽ (4:1), a Vinisijus Džunior je prepolovio zaostatak Reala - 2:1!

39. minut - GOOOOL! Gabija je pogodio mrežu Zagrepčana, sjajno je zahvatio loptu u padu za "muk" na "Maksimiru" - 0:1!

38. minut - GOOOL! Sek je glavom savladao Donarumu i doneo slavlje navijačima izraelskog prvaka - 3:1 je za PSŽ...

35. minut - GOOOL! Rafa Silva je povisio prednost lisabonskih "Orlova" na 3:1, Juve na pragu ispadanja već u grupnoj fazi! Ujedno se i Nejmar upisao među strelce, Parižani sada vode rezultatom 3:0 protiv dželata Crvene zvezde!

Detalj sa "Luža"

34. minut - GOOOL! Poveo je i Seltik protiv Šahtjora pogotkom Đakomakisa - 1:0!

32. minut - GOOOL! Mbape je duplirao vođstvo Parižana, Izraelci pred ponorom na "Parku prinčeva" - 2:0!

28. minut - GOOOOL! Benfika ponovo vodi, Žoao Mario je realizovao penal, koji je dosudio srpski sudija Srđan Jovanović - 2:1!

Dušan Vlahović u duelu sa fudbalerom Benfike

22. minut - GOOOOL! Vlahović je doneo Juventusu izjednačenje na "Lužu", asistencija se piše Kostiću. Gol Srbina proveravan je od strane VAR tehnologije, a on je uspeo da se lepo snađe pred golom Benfike, te je pogodio za 1:1!

19. minut - GOOOL! Mbape je asistirao Mesiju, a ovaj je zatresao mrežu Makabija - 1:0!

18. minut - GOOOL! Nkunku je duplirao vođstvo Lajpciga - "Kraljevski klub" na kolenima - 2:0!

17. minut - GOOOL! Silva je glavom savladao Poljaka - šok za Juve! Benfika je povela i "Stara dama" je sada pred eliminacijom - 1:0!

13. minut - GOOOL! Lajpcig je poveo protiv Real Madrida golom Gvardiola, posle odbijene lopte i odbrane Kurtoe - 1:0!

6. minut - Bez promena rezultata, još uvek traje početno ispitivanje snaga.

1. minut - Startovale su utakmice elitnog takmičenja.

Počele su utakmice!

Juventus hvata "poslednji voz" za plasman u nokaut fazu, i to na teškom gostovanju na stadionu "Luž". Dušan Vlahović, Filip Kostić i saigrači imaju imperativ pobede nad Benfikom, koja ima pet bodova viška na tabeli, pa će, ukoliko ostane neporažena, najverovatnije "overiti" vizu za osminu finala.

U okviru iste grupe PSŽ je ogroman favorit protiv Zvezdinog dželata, Makabi Haife, koji stiže na "Park prinčeva".

Goleada i velika uzbuđenja očekuju se u Dortmundu, gde gostuje Mančester siti. Ovo će biti povratak Norvežanina Erlinga Halanda na popularni "Vestfalen", a videćemo da li će on uspeti da nastavi brutalnu golgetersku seriju u dresu "Građana".

Zanimljivo će biti i na "Maksimiru", pošto će Dinamo ugostiti italijanskog šampiona, ekipu Milana, dok Real Madrid dolazi na noge Lajpcigu.

Na "Seltik park" stiže Šahtjor, a od 18 časova i 45 minuta odigrana su dva duela na kojima su pobede upisali Čelsi i Sevilja.