NIKAD MANJE GOLOVA U LŠ: Čelsi pokorio San Siro, Dinamo SAČUVAO Maksimir, prijateljski remi PSŽ-a i Benfike!

11.10.2022

18:14

Od 21 čas odigrano je šest mečeva 4. kola grupne faze Lige šampiona.

Fudbaleri Čelsija savladali su u derbiju kola Milan na San Siru rezultatom 2:0, istim rezultatom Lajpcig je pobedio Seltik u Glazgovu.

Na preostala četiri meča bilo je 1:1, a te utakmice su Dinamo Salcburg, Šahtjor Real Madrid i PSŽ Benfika.

Čelsi je posle pobede u Londonu savladao Milan i u Italiji.

Sve je bilo rešeno posle prvog poluvremena, u kojem su gosti stekli nedostižnu prednost, kao i igrača više.

Fikajo Tomori je dobio direktan crveni karton nakon što je srušio Mejsona Maunta u šesnaestercu, a Žoržinjo je rutinski pogodio sa bele tačke.

Konačnij 2:0 postavio je Pjer Emerik Obamejang u 34. minutu.

U drugom meču ove grupe na Maksimiru su Dinamo Zagreb i Salcburg remizirali 1:1.

Gosti iz Austrije poveli su golom Sajvalda u 12. minutu, dok je jedini strelac za šampiona Hrvatske bio Ljubičić u 40. minutu, koji je gol postigao uz "pomoć" Strahinje Pavlovića.

U nastavku nismo videli nijedan gol, a oba tima su pogađala prečku.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Sevilje remizirali su na Vestfalenu 1:1.

Sevilja, osokoljena dolaskom Horhea Sampaolija, je povela preko Nijanzua u 18. minutu. Dortmund je do boda stigao goom Džuda Belingema 17 minuta kasnije.

U Parizu PSŽ i Benfika ponovo su odigrali 1:1, što odgovara i jednima i drugima.

Mbape je doneo prednost domaćinu sa bele tačke u prvom, dok je remi ekipi iz Lisabona, takođe iz penala, doneo Žoao Mario u nastavku.

Fudbaleri Šahtjora i Real Madrida odigrali su, takođe, 1:1 u Varšavi.

Posle 0:0 na poluvremenu, klub iz Donjecka poveo je odmah na startu drugog dela igre golom Zubkova.

Real je napadao i pokušavao da izjednači i to mu se na kraju isplatilo, ali tek u 95. minutu kada je Ridiger u stilu rasnih napadača glavom savladao golmana Šahtjora.

U drugom meču ove grupe Lajpcig je u Glazgovu pobedio Seltik sa 2:0.

Oba gola viđena su u nastavku, a strelci su bili Timo Verner i Emil Forsberg.

Tokove utakmica mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

Gotovi su mečevi širom Evrope.

90 + 5. minut - GOOOOOL - Real izjednačava na 1:1. Ridiger duboko u nadoknadi pogađa mrežu Šahtjora.

85. minut - GOOOOOL - Lajpcig ima 2:0. Verner je uposlio Forsberga, koji je sjajno reagovao i pogodio gol Džoa Harta.

75. minut - GOOOOOL - Lajcpig vodi u Glazgovu sa 1:0. Timo Verner je preciznim udarcem glavom krunisao sjajnu akciju.

62. minut - GOOOOOL - Benfika poravnava na 1:1. Žoao Mario je iskoristio penal, koji je dosuđen nakon konsultacije VAR tehnologije.

46. minut - GOOOOOL - Šahtjor vodi sa 1:0. Zubkov je šokirao Madriđane i doneo prednost šampionu Ukrajine.

45. minut - Krenula su druga poluvremena.

I POLUVREME

Poluvremena širom Evrope.

41. minut - GOOOOOL - Dinamo stiže do 1:1 Ljubičić uz malo sreće stiže do gola.

39. minut - GOOOOOL - PSŽ ima 1:0. Paredes je oboren, a Mbape je iskoristio penal.

37. minut - GOOOOOL - Dortmund poravnava na 1:1. Strelac je Džud Belingem.

34. minut - GOOOOOL - Čelsi ima velikih 2:0. Strelac za Plavce je Obamejang.

21. minut - GOOOOOL - Sevilja vodi u Dortmundu sa 1:0. Nianzu glavom donosti prednost ekipi Horhea Sampaolija.

21. minut - GOOOOOL - Čelsi vodi sa 1:0. Tomori je dobio direktan crveni karton zbog faula nad Mauntom, a Žoržinjo je pogodio sa bele tačke.

12. minut - GOOOOOL - Salcburg vodi sa 1:0. Sajvald je prevario Livakovića.

5. minut - Bez golova u uvodnih pet minuta.

1. minut - Krenuli su mečevi širom Evrope.