REAL PREGAZIO FENJERAŠA: "Kraljevići" jači od VAR-a, Valverde i Benzema očitali LEKCIJU Elčeu!

19.10.2022

20:57

Rutinska "trojka" aktuenog prvaka Španije.

Benzema i Valverde slave gol Elčeu

Fudbaleri Real Madrida nadigrali su kao gosti ekipu Elčea rezultatom 3:0 (1:0) u okviru 10. kola španske Primere.

Trijumf Kraljevskom klubu nad "fenjerašem" doneli su Federiko Valverde i Karim Benzema. Urugvajac je postigao vodeći pogodak Galaktikosa u 11. minutu, a pobedu je potvrdio iskusni Francuz svojim petim prvenstvenim golom, 15-ak minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Konačnih 0:3 postavio je Asensio zatresavši mrežu nejakog domaćina u 89. minutu utakmice.

Duel će ostati upamćen po VAR-u, budući da su Madriđanima poništena čak tri gola nakon konsultovanja video tehnologije. Strelci su bili Alaba i Benzema (dva puta), a u sva tri navrata signalizirana je ofsajd pozicija.

Partijom protiv Elčea Real je "potvrdio" trijumf u El klasiku nad Barsom (3:1), te se učvrstio na vrhu tabele sa 28 bodova, dok je domaćin ostao na začelju sa samo tri osvojena poena. Branilac titule takmičenje u La ligi nastavlja u subotu kada na "Bernabeu" stiže Sevilja, dok Elče u nedelju gostuje Espanjolu.