KRAJ NEVEROVATNE SERIJE: Postavljen rekord koji niko nikad neće oboriti! (FOTO)

16.10.2022

18:45

I to se konačno desilo u 11. kolu druge španske lige.

FK Burgos

Ekipa Burgosa je primila gol posle deset mečeva na kojima je njihova mreža mirovala. Igrao se 94. minut susreta između Burgosa i Mirandesa, kada su gosti stigli do izjednačenja (1:1) i tako su prekinuli niz ekipe iz Španije koji verovatno nikada neće biti srušen.

Hose Antonio Karo, poznatiji kao Čuripi, je golman Burgosa, koji je kapitulirao posle 990. minuta, ako se ne računaju nadoknade vremena. Srušio je rekord Klaudija Brava, koji je do sada sa 755 minuta držao rekord za najveći broj minuta na startu sezone bez primljenog gola.

Burgos drži neočekivano treće mesto u Segundi

Računajući kraj prethodne sezone, kao i nadoknade, Burgos je kapitulirao posle 1200 minuta, pa se postavlja pitanje kada će se slična situacija ponoviti, kako u Španiji, tako i u celom svetu.

Inače, Burgos je stigao do pobede u ovom meču, pošto su postigli gol u 12. minutu nadoknade, što je izazvalo veliko slavlje na tribinama.

Posle 11. odigranih kola, Burgos se nalazi na trećem mestu u Segundi, sa 23 osvojena boda, uz gol razliku 8-1.