ZVEZDA PALA U MAĐARSKOJ! Poraz srpskog šampiona, proleće u Ligi Evrope je sada sve dalje - ponovo taj VAR (VIDEO)

13.10.2022

17:46

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Ferencvaroša sa 2:1 u 4. kolu grupne faze Lige Evrope na stadionu u Budimpešti.

Imala je Zvezda svoje šanse ove večeri, poništen gol Pešića i dve greške u defanzivi. Dovoljno da lošiji protivnik ove večeri dođe do važna tri boda u 4. kolu Lige Evrope.

Golove za domaći tim postigli su Zakarjasen i Emae, dok je Stefan Mitrović nakon sjajnog prodora matirao Dibuša - ipak nedovoljno i za bod u prestonici Mađarske.

Zvezda je u ovom momentu na poslednjem mestu sa tri osvojena boda, dok je Monako treći sa šest, kao i Trabzon koji se nalazi na mestu broj dva. Turski tim je ove večeri pregazio Monako sa 4:0 i dodatno zakomplikovao situaciju u grupi.

Ferencvaroš je lider grupe sa devet bodova i na korak je od proleća. Zvezda sada dočekuje Trabzon i u poslednjem kolu ide na noge bogatom Monaku. Jasno je da Zvezda mora do pobede protiv Turaka, u suprotnom, teško će tim Miloša Milojevića dalje...

Sudija: Daniel Stefanski (Poljska)

Žuti karton: Knoester, Botka, Traore, Nguen (Ferencvaroš), Eraković (Zvezda)

FERENCVAROŠ: Dibuš - Botka, Knoester, S. Mae, Paska - Večej, Bešić (od 81. Esiti) - Traore, Zakarijasen, Gojak (od 65. Nguen) - R. Mae (od 90+4. Boli).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović (od 81. Milunović), Rodić - Kanga (od 81. Mijatović), Sanogo (od 27. Kangva) - Mitrović, Katai (od 62. Bukari), Ivanić - Pešić.

KRAJ MEČA!
Drugo poluvreme:

90+5. minut: Slobodnjak za Zvezdu na ivici šesnaesterca, ali je Kangva šutirao nelogično u golmanovog ugao.

90+3. minut: Pešić je centrirao i pogodio stativu, Zvezda ponovo nije imala sreće!

90+1. minut: Velika šansa za Zvezdu!!! Mijatović je zamalo bio neprecizan, lopta je prošla tik pored stative!

90. minut: Pet minuta sudijske nadoknade u Budimpešti!

87. minut: dve opasne kontre Ferencvaroša, ali na svu sreću po Zvezdu napadači mađarskog tima su se spetljali u finišu akcija!

83. minut: Mladi napadač Jovan Mijatović zamenio je Kangu! Ušao je i Milunović umesto Dragovića

81. minut: Umalo da Milan Borjan pokloni gol-šansu Mađarima posle lošeg ispucavanja, srećom, lopta mu se odbila nazad u ruke!

80. minut: Još desetak minuta nade za srpskog šampiona.

75. minut: Nova šansa, ali ponovo nema gola! Zagradio se Pešić u petercu i poslao loptu preko gola!

73. minut: Nova šansa za Mitrovića, uhvatio je volej na ivici kaznenog prostora, ali je lopta poslao zamalo iznad prečke!

71. minut: Odličan trk i prodor Stefana Mitrovića, ali bez konkretne završnice. Mađari se barem za sada znalački brane!

69. minut: Loše izveden korner Kange, ulazimo u finiš duela.

63. minut: Izbio je sam Zakarjasen pred gol Borjana, ali Bukari ga je stigao i bez prekršaja oteo loptu.

60. minut: Emae pogađa mrežu nakon kornera, Ferencvaroš vodi sa 2:1!

58. minut: Katai sada bije iz daljine, ali neprecizno!

56. minut: Gooooool! Mitrović je kao tajfun stigao loptu i izvukao je sa aut linije, stuštio se ka golu Mađara i matirao Dibuša za 1:1!

50. minut: Zvezda je imala sreće! Odbila se lopta nakon udarca Emaea, ali je udarila u stativu i vratila se u ruke Milana Borjana.

46. minut: Pešić je postigao gol odmah na startu drugog dela, međutim, prethodno je igrao rukom i VAR je poništio taj pogodak.

Kraj prvog poluvremena:

45+2. minut: Lep prodor Kataija po levoj strani, ali samo korner za Zvezdu. Ostaje 1:0.

45. minut: Tri minuta nadoknade vremena. Novi prekid za Zvezdu, ali ni ovoga puta nema opasnosti po gol domaćina.

41. minut: Prete Mađari iz slobodnog udarca, ali bez uspeha - ostaje 1:0.

38. minut: Signalizirali su iz Zvezde ruku domaćina, ali nema penala - finiš prvog dela!

35. minut: Pokušaj Kange iz velike daljine, ali nema promene rezultata.

24. minut: Gol Ferencvaroša, Zakarjisen iz drugog puta pogađa mrežu. Sanogo mora napolje zbog povrede. Menja ga Kangva!

Seku Sanogo napušta igru u Budimpešti

20. minut: Žuti karton za Erakovića, bližimo se polovini prvog dela meča.

17. minut: Goja preti po levom boku, ali odbrana Zvezde na vreme izbacuje loptu daleko od gola Milana Borjana.

15. minut: Konkretnija igra Zvezde, domaćin u ovim momentima ne može da dođe do lopte...

11. minut: Zvezda ima odgovor, oštro ubacivanje Kange iskosa, ali Gobeljić kasni!

6. minut: Pritisak Mađare, ali bez konkretne završnice!

3. minut: Dimančan početak, sada i Ivanić preti! Izblokiran je u poslednjem momentu.

2. minut: Domaćin uzvraća! Brz kontranapad, ali je Bešić šutirao pored gola!

1. minut: Dobar napad Zvezde već u prvom minutu za Zvezdu, ali je nakon kornera domaćin nekako preživeo!