Zvezda razbila Ferencvaroš i vratila se u život! Kanga podsetio na Krasnodar, maestralna partija srpskog šampiona! (VIDEO)

06.10.2022

15:21

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali sa 4:1 na stadionu "Rajko Mitić" ekipu Ferencvaroša u trećem kolu grupne faze Lige Evrope.

Moćno i pre svega dominatno, Crvena zvezda je došla do prvih bodova u grupnoj fazi ove sezone. Kanga je načeo Mađare sa penala, a na 2:0 u finišu prvog dela povisio je Mitrović nakon sjajnog driblinga pred golom gostiju.

U nastavku meča prvo je katai pocepao mrežu, a zatim i Gelor Kanga, čije udarac i gol podsetio na obaj protiv Krasnodara u leto 2017. godine.

Konačnih 4:1 postavio je Zakarjisen u finišu utakmice. Srpski šampion je tako uspeo da se vrati u život nakon dva uvodna poraza i sada ulazi u otvorenu trku za proleće u Evropi.

Crvena zvezda - Ferencvaroš
4:1
(Kanga 27 pen, Mitrović 35, Katai 49, Kanga 60 - Zakarjisen 70)
Kraj meča!
Drugo poluvreme:

90. minut: Još 4 minuta igre na Marakani.

89. minut: Emaje pogađa prečku!

88. minut: Sam finiš duela na Marakani, a u Ljutice Bogdana ori se ime heroja "delija", Marka Gobeljića! Ovacije Zvezdinom beku!

84. minut: Pešić nije uspeo da se snađe između dva štopera gostiju i šansa za 5:1 je otišla u nepovrat.

80. minut: Finiš meča na Marakani!

75. minut: Velika šansa za Zvezdu, tačnije Pešića, ipak ostaje 4:1. Sa nekoliko metara nije uspeo da matira Dibuša.

71. minut: Motika na terenu umesto Kataija.

70. minut: Gol Zakarjisena, provukao je loptu pored noge Milana Borjana za 4:1!

69. minut: Mađari nemoćni, Zvezda korača ka pobedi!

61. minut: Srnić menja Sanoga, Pankov umesto Mitrovića.

20. minut: Novi dobar napad Zvezde i to po levoj strani! Rodić je uputio jaku loptu po zemlji u pet metara, međutim, niko iz Zvezde nije bio na pravom mestu da skrene loptu u gol gostiju.

16. minut: Pešić sa sedam metara od gola šutira pored stative... Velika šansa!

14.minut: Vukao je Bešić loptu dugih 40-ak metara, a niko iz Zvezde ga nije osujetio u jurišu ka golu domaćina... Na kraju, šutirao je pored gola Milana Borjana.

10. minut: Imao je Gobeljić sve vreme ovoga sveta da sa ivice kaznenog prostora pogodi mrežu gostiju. Ipak, šutirao je mlako i blago pravo u ruke Dibuša.

7. minut: Prvi dobar napad gostiju, šutirao je Laiduni, ali je Gobeljić izblokirao taj udarac i lopta je završila u korneru.

5. minut: Za sada, najkonkretniji u tabortu Zvezde je mladi Stefan Mitrović.

3. minut: Pritisak Zvezde od prvog minuta!