KIŠA GOLOVA U LŠ: Inter doveo Barsu na rub eliminacije, Liverpul PREGAZIO Rendžers, Totenhem se kockao sa Nemcima!

12.10.2022

18:25

Od 21 čas na programu je poslednjih šest mečevaa 4. kola grupne faze Lige šampiona.

U utorak golove maltene da nismo ni viđali, ali se u sredu sve promenilo.

Na šest večernjih utakmica postignuto je neverovatnih 30 golova, dakle pet po utakmici.

U derbi meču Barselona i Inter su u prestonici Katalonije odigrali nerešeno 3:3. Ovim bodom Inter je stigao nadomak druge faze, dok će Barsa za to morati da pobedi Bajern i nada se čudu.

Posle prvih 45 minuta domaćin je zasluženo vodio golom Osmana Dembelea, koji je pogodio nakon nekoliko velikih promašaja Barselone.

U nastavku čudesna utakmica. Barela u 50, a Lautaro u 63. postižu golove i Inter stiže do preokreta.

Levandovski je uspeo da izjednači u 82. na 2:2, ali Neroazuri nisu stajali. Gosens u 89. minutu ponovo donosi prednost  svom timu i činilo se i pobedu i eliminaciju Barse iz LŠ.

Ipak, u drugom minutu nadoknade Levandovski drugim golom poravnava na 3:3 i ostavlja svoj tim u borbi za osminu finala.

U drugom meču grupe Bajern je lako savladao Viktoriju Plzenj u Češkoj sa 4:2.

Posle prvog poluvremena Bavarci su vodili 4:0, Gorecka je postigao dva gola, a Miler i Mane po jedan.

Bajern se opustio u nastavku, pa je domaćin uspeo da ublaži poraz pogocima Vlkanova i Klimenta.

Bajern je obezbedio prvo mesto u grupi.

Fudbaleri Liverpula ponizili su Rendžers u ostrvskom derbiju, bilo je 7:1.

Na poluvremenu je bilo 1:1, domaćin je poveo golom Arfilda, a Firmino je izjednačio za Liverpul.

U drugom potpuna dominacija gostiju. Firmino je ubrzo pogodio za 2:1, a uskoro je i Nunjez upisao svoje ime na listu strelaca za 3:1.

U igru je potom ušao Mohamed Salah, koji u razmaku od 76. do 82. minuta postiže het-trik i donosi Liverpulu 6:1. Konačnih 7:1 postavio je Harvi Eliot, nakon konsultacije VAR-tehnologije.

Liverpul još uvek nije obezbedio osminu finala, ali je jako blizu toga.

Totenhem je na svom terenu savladao Ajntraht sa 3:2 i zaseo na čelo tabele.

Na velelepnom stadionu u Severnom Londonu gledali smo sjajan meč, u kojem je gost poveo preko Kamade u 14. minutu posle greške Dajera.

Ipak, domaćin do poluvremena postiže tri gola. U 19. minutu Kejn je spojio Sona sa golom, a Korejac rutinski savladao Kevina Trapa.

Samo devet minuta kasnije Kejn je iznudio penal (gledao se VAR), a potom ga rutinski iskoristio i doneo prednost Totenhemu. Son je posle prelepe akcije u 36. minutu volej udarcem savladao Trapa, a asistent je bio Hojbjerg.

Na startu drugog dela Tuta dobija drugi žuti i crveni karton, i činilo se da će Sparsi lako privesti meč kraju.

Ipak, oni su se totalno opustili, što je Ajntrahtu dalo krila u završnici. Alidu je u 87. minutu bio najviši posle kornera i pogodio za 3:2.

Rezervista Hil je potom na spektakularan način iznudio penal za Totenhem, ali je Kejn promašio čitav gol. Ajntraht je to mogao da kazni, ali je Ljoris fantastično odbranio šut Alidua i Totenhem je stigao do važna tri boda.

U drugom meču grupe Marsej je lako pobedio Sporting u Lisabonu, golove su postigli bivši fudbaleri Arsenala Genduzi i Sančez. Domaćin je meč završio sa dva igrača manje, Ešgajo i Gonsalveš su dobili po crveni karton.

I za kraj Porto je u gostima deklasirao Bajer Leverkuze sa 3:0. Galeno je postigao jedan, a Taremi dva gola, oba sa bele tačke, što je bilo dovoljno za tri boda.

Domaćin je promašio penal i VAR mu je poništio gol.

Tokove utakmica mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

Gotovi su svi mečevi.

90+ 2. minut - GOOOOOL - Barsa ponovo izjednačava, 3:3. Novi gol Levandovskog.

90+ 2. minut - Kejn je prebacio čitav gol sa penala.

89. minut - GOOOOOL - Inter ponovo vodi, 3:2. Gosens pogađa. Bajern pred eliminacijom.

89. minut - GOOOOOL - Liverpul neverovatnih 7:1. Harvi Eliot posle VAR pregleda dobija gol.

87. minut - GOOOOOL - Ajntraht smanjuje na 3:2. Alidu posle kornera pogađa gol Ljorisa.

84. minut - GOOOOOL - Barsa poravnava na 2:2. Levandovski je strelac.

82. minut - GOOOOOL - Liverpul ne staje, 6:1. Het-trik Salaha za šest minuta.

80. minut - GOOOOOL - Liverpul nastavlja, 5:1. Novi gol Salaha.

76. minut - GOOOOOL - Liverpul 4:1. Salah je ušao sa klupe i odmah pogodio.

75. minut - GOOOOOL - Plzenj smanjuje na 4:2. Kliment je pogodio ovog puta.

71. minut - Levandovski postiže gol, ali je poništen zbog ofsajda.

66. minut - GOOOOOL - Liverpul vodi sa 3:1. Darvin Nunjez se upisuje u listu strelaca.

64. minut - GOOOOOL - Porto ubedljiv, 3:0. Još jedan gol Mehdija Taremija sa bele tačke.

63. minut - GOOOOOL - Inter preokreće, 2:1. Lautaro Martinez utišava Kamp Nou.

62. minut - GOOOOOL - Plzenj smanjuje na 4:1. Vlkanova postiže gol za šampiona Češke.

61. minut - Gonsalveš dobija crveni, Sporting ima dva igrača manje.

60. minut - Tuta dobija crveni karton, Ajntraht ima igrača manje u Severnom Londonu.

55. minut - GOOOOOL - Liverpul poveo sa 2:1. Preokret u Glazgovu, strelac je Firmino, ponovo.

53. minut - GOOOOOL - Porto vodi sa 2:0. Belarabi nije iskoristio penal, ali Mehdi Taremi jeste.

50. minut - GOOOOOL - Inter stiže do 1:1. Barela donosi izjednačenje Interu.

46. minut - Počela su druga poluvremena.

I POLUVREME

Poluvremena širom Evrope.

40. minut - GOOOOOL - Barsa konačno stiže do 1:0. Zasluženo vodi domaćin, pogodio je Dembele.

36. minut - GOOOOOL - Magija, Totenhem vodi sa 3:1. Hojbjerg maestralno, Son još bolje.

35. minut - GOOOOOL - Bajern ne staje, 4:0. Novi gol Gorecke.

31. minut - GOOOOOL - Marsej sada vodi sa 2:0. VAR je presudio da nema ofsajda prilikom gola Aleksisa Sančeza.

28. minut - GOOOOOL - Totenhem preokrenuo na 2:1. Kejn je oboren u šesnaestercu, iako je očito bilo da je penal, ali je sudija Del Sero Grande morao da gleda VAR, pa da pokaže na belu tačku. Englez je u svom stilu pogodio i doneo prednost Sparsima.

25. minut - GOOOOOL - Bajern gazi, 3:0. Leon Gorecka je sada pogodio mrežu Viktorije.

24. minut - GOOOOOL - Liverpul kao Totenhem, 1:1. Firmimo poravnava u Glazgovu.

20. minut - GOOOOOL - Totenhem ekspresno do 1:1. Son pogađa na sjajnu asistenciju Harija Kejna.

20. minut - GOOOOOL - Marsej vodi sa 1:0. Ešgajo je dobio crveni karton, a Genduzi pogodio sa bele tačke.

17. minut - GOOOOOL - Rendžers poveo sa 1:0. Skot Arfild je savladao Alisona, Liverpul gubi u Glazgovu.

16. minut - Demirbaj promašuje penal.

14. minut - GOOOOOL - Ajntraht vodi sa 1:0. Očajnu grešku Dajera koristi Kamada, šok u Severnom Londonu.

14. minut - GOOOOOL - Bajern već ima 2:0. Tomas Miler je strelac ovog puta.

10. minut - GOOOOOL - Bajern stiže do 1:0. Sadio Mane pogađa za vođstvo Bavaraca u Češkoj.

7. minut - GOOOOOL - Porto vodi sa 1:0. Galeno donosi prednost Portugalcima.

1. minut - Krenulo je da se igra na terenima širom Evrope!