GOLEADA U NAPULJU: Novi kiks Atletika! (VIDEO)

12.10.2022

18:39

Elitno takmičenje je nastavljeno utakmicama u Napulju i Madridu.

Detalj sa utakmice Napoli - Ajaks

Fudbaleri Napolija savladali su Ajaks na svom terenu rezultatom 4:2, u okviru četvrtog kola Lige šampiona.

Domaći tim je poveo već u četvrtom minutu preko Irvinga Lozana, a u 16. je Đakomo Raspadori duplirao prednost Italijana.

Dejvi Klasen je u četvrtom minutu drugog dela prepolovio zaostatak "Kopljanika", ali je u 62. sa bele tačke Kviča Kvaratškelija vratio dva gola viška Napoliju.

Nadu gostima iz Amsterdama je vratio Stiven Bergvajn u 83. minutu, takođe iz penala, ali je konačan rezultat na stadionu "Dijego Armando Maradona" postavio Viktor Osimen u 90.

Ovim trijumfom je Napoli obezbedio plasman u osminu finala elitnog takmičenja, dok je Ajaks na rubu eliminacije.

U istom terminu su bez golova remizirali Atletiko Madrid i Klub Briž.

Tim rezultatom su Belgijanci došli nadomak prolaska u nokaut fazu, dok "Jorgandžijama" predstoji grčevita borba sa Bajer Leverkuzenom i Portom.