Partizan prebrodio težak teren u Surdulici! Trijumf crno-belih, golčina Meniga uz penal Natha za novu pobedu Parnog Valjka! (VIDEO)

18.09.2022

16:13

Fudbaleri Partizana savladali su na teškom terenu u gostima ekipu Radnika iz Surdulice sa 2:0 u 12. kolu Superlige Srbije.

Fudbaleri Partizana

Bolja i sadržajnija igra Partizana na teškom terenu u Surdulici. Crno-beli su nakon VAR intervencije dobili penal, a precizan sa bele tačke bio je Bibras Natho - 1:0.

U nastavku meča Partizan je pojačao pritisak ka golu domaćina, a konačnih 2:0 postavlja Kvinsi Menig prelepim golom pod prečku.

Crno-beli su tako nastavili trku za titulu sa Crvenom zvezdom koja u ovom momentu ima pet bodova više od Partizana.

Standings provided by SofaScore

Radnik - Partizan

0:2

(Natho 10 pen, Menig 55)

KRAJ MEČA:

Drugo poluvreme!

91. minut: Baždar trese mrežu, ali je bio u ofsajdu - ostaje 2:0!

90. minut: Još tri minuta nadoknade vremena!

89. minut: Velika šansa za Radnik! Spasić je tukao iskosa sa desne strane, ali je lopta završila tik pored stative golmana Popovića!

85. minut: Šansa za Radnik, ali je Živković bio na pravom mestu i intervenisao u pravom momentu.

83. minut: Dobar kontranapad Partizana po desnoj strani koji je Lutovac očajnim centaršutem upropastio.

80. minut: Baždar na terenu umesto Belića!

75. minut: Još 15-ak minuta do kraja meča, Partizan korača ka novoj pobedi!

70. minut: Lutovac menja Meniga.

66. minut: Bolja i konkretnija igra Partizana, zasluženo vode sa 2:0.

55. minut: Majstorija Meniga za 2:0! Uposlio ga je Dijabate, a Menig je iz gotovo mrtvog ugla jakim udarcem smestio loptu pod prečku!

54. minut: Mirno more u Surdulici, Partizan rutinski čuva prednost...

48. minut: Bez konkretnih prilika za gol na startu drugog dela!

Kraj prvog poluvremena!

45+1 minut: Velika šansa za Partizan, sa gol linije Rikardo, a potom i Menig nisu uspeli da povise na 2:0. Poluvreme!

35. minut: Ulazimo u finiš prvog dela meča, teren u Surdulici je očajan...

31. minut: Slobodan udarac za Radnik, Stevanović je lepo šutirao, a Popović uspeo da odbrani taj šut.

25. minut: Domaći tim je imao nekoliko sporadičnih pokušaja, međutim, nisu bili konkretni u završnici.

22. minut: Lep prodor Dijabatea i pas ka Nathu! Izraelac je lukavo šutirao, ali je Ranđelović bio na pravom mestu.

20. minut: Novi korner za domaćina, treći po redu, ali nema promene rezultata - 0:1!

18. minut: Partizan je nastavio pritisak ka golu Radnika, žele drugi gol...

10. minut: Poveo je Partizan golom Bibrasa Natha sa bele tačke. Glavni arbitar na utakmici u Surdulici Lazar Lukić, nakon gledanja VAR snimka dosudio je penal za crno-bele.

4. minut: Menig je povukao kontru, međutim, Holanđanin nije uspeo da po lošem terenu napravi nešto više od ove akcije...

2. minut: Korner za Radnik već na startu duela, ali nema opasnosti po gol Popovića.