TRAGIČAN PORAZ ZVEZDE: Monako iskoristio Srnićev poklon penal i odneo bodove sa Marakane! (VIDEO)

08.09.2022

20:53

"Kneževi" sa bele tačke došli do trijumfa.

Bril Embolo

Fudbaleri Crvene zvezde u prvom kolu grupne faze Lige Evrope doživeli su nesrećan poraz od Monaka.

"Kneževi" su na beogradskoj "Marakani" slavili rezultatom 1:0, a jedini gol dao je Bril Embolo u 74. minutu iz penala.

Švajcarac je sa bele tačke matirao Milana Borjana, a do prilike da to uopšte učini je došao zahvaljujući nesmotrenom startu Slavoljuba Srnića. Zvezdin univerzalni vojnik je potpuno bespotrebno sapleo Aleksandra Golovina, u trenutku kada je lopta već bila na putu da napusti kazneni prostor.

Osim tog gola, Monako je imao još samo jednu veliku šansu, preko Mohameda Kamare koji nije iskoristio početničku grešku i jeftino prodatu loptu Gelora Kange u 16. minutu.

Do kraja prvog poluvremena je Zvezda imala dve velike šanse, ali su ih propustili Aleksandar Dragović i Osman Bukari koji je potom ušao u veliki sukob sa Kangom.

U drugom delu, pre gola Embola, Zvezda je imala još dve prilike. Prvo je Kanga zatresao prečku, a potom je Katai iz slobodnog udarca maltene postigao pogodak, ali je gol tehnologija potvrdila da lopta nije celim obimom prešla gol-liniju.

Na kraju, čini se da je Crvena zvezda nezasluženo ostala bez ijednog boda na premijeri Lige Evrope.

Crveno-beli u drugom kolu gostuju Trabzonu, koji je na startu poražen od Ferencvaroša, a taj meč je na programu već narednog četvrtka.

Crvena zvezda - Monako 0:1 (0:0)

/Embolo 74p/

STADION: "Rajko Mitić"

GLEDALACA: 40.226

SUDIJA: Harm Osmers (Nemačka)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović - Srnić (od 76. Nikolić), Kanga, Sanogo (od 88. Kulibali), Rodić - Bukari, Katai (od 88. Mitrović) - Pešić (od 54. Ben).

MONAKO: Nibel - Disasi, Maripan, Badijašil - Vanderson, Kamara, Fofana (od 57. Lukas), Kajo Enrike - Minamino (od 57. Dijata), Golovin (od 83. Jakobs) - Ben Jeder (od 66. Embolo).

Tok meča

Kraj! Monako je pobedio rezultatom 1:0!

90+2. minut - Milunović je šutirao glavom posle kornera Bena, ali je Nibel odlično reagovao.

Igraće se još pet minuta.

90. minut - Nema drugog penala za "Kneževe"! Dragović je srušio Embola, Osmers je pokazao na belu tačku, ali je posle gledanja VAR-a preinačio svoju odluku.

88. minut - Mitrović i Kulibali menjaju Kataija i Sanoga.

78. minut - Traže crveno-beli penal! Ben pada u kaznenom prostoru posle duela sa Maripanom, ali sudija Osmers samo odmahuje rukom.

76. minut - Veljko Nikolić menja Slavoljuba Srnića.

74. minut - GOL! Monako vodi! Embolo je poslao loptu u jednu, a Borjana u drugu stranu.

72. minut - Penal za Monako! Glupost Srnića... Sapleo je nepotrebno Zvezdin vojnik Golovina, u situaciji kada je lopta bežala ka autu.

71. minut - Šut Kataija preko gola.

69. minut - Golovin dobija žuti karton, zbog opsasnog starta nad Srnićem.

67. minut - Siguran Borjan posle šuta glavom Badijašila, nakon kornera.

61. minut - Sjajan pokušaj Kataija iz slobodnog udarca, ali je Nibel uz dosta muke zaustavio loptu da ne uđe u gol. Jedan deo nje je čak prešao gol-liniju, ali nije celim obimom.

59. minut - Bukari je šutirao skoro sa pola terena, ali nije bilo opasnosti po goste.

56. minut - Katai je šutirao glavom posle kornera, ali neprecizno.

56. minut - Prečka! Kanga je opalio po lopti iz daljine, Nibel ju je zakačio, i ona je pogodila okvir gola.

54. minut - Pešić je tražio izmenu zbog problema sa nekom povredom, a zamenio ga je Ben.

51. minut - Šut Vandersona sa distance, ali neprecizan.

Počelo je drugo poluvreme. Nema izmena.

Pičvajz po završetku prvog poluvremena. Kanga i Bukari su se sukobili nasred terena, a saigrači su jedva sprečili veliku tuču.

Poluvreme! Mreže su mirovale u prvom delu igre!

45. minut - Žuti karton za Pešića, koji je faulom zaustavio kontru gostiju.

43. minut - Minamino je zaradio žuti karton.

43. minut - Auuuu! Kanga je proigrao Bukarija, koji je u kontri bio 'oči u oči' sa Nibelom, ali mu je Nemac odbranio. Samo korner za crveno-bele!

37. minut - Kakva šteta! Kanga je izveo korner, Nibel je loše procenio let lopte, a Dragović sa druge stative nije uspeo da pogodi maltene praznu mrežu.

29. minut - Pešić je ostao na zemlji posle jednog duela, ali čini se da će biti sve u redu sa njim i da će bez problema nastaviti meč.

18. minut - Badijašil dobija žuti karton zbog faula nad Bukarijem.

17. minut - Dobra šansa za Fofanu, ali dobar je bio Borjan.

16. minut - Mnogo sreće za Zvezdu! Kanga je jeftino prodao loptu na sredini terena, usledila je munjevita tranzicija gostiju, a Kamara je šutirao pored gola u situaciji kada je bio 'jedan na jedan' sa Borjanom.

15. minut - Na "Marakani" i dalje traje početno ispitivanje snaga.

9. minut - Prvo uzbuđenje pred golom Monaka, ali Pešić nije glavom lepo zahvatio loptu.

7. minut - Žuti karton za Dragovića.

Utakmica je počela!

20.50 - Liga Evrope se na "Marakanu" vraća za deset minuta.

20.30 - Utakmica u Ljutice Bogdana počinje za pola sata.

20.05 - Konačno je izašao i sastav Monaka.

Nibel - Disasi, Maripan, Badijašil - Vanderson, Kamara, Fofana, Kajo Enrike - Minamino, Golovin - Ben Jeder.

19.50 - Sa druge strane, sastav "Kneževa" i dalje nije obelodanjen.

19.33 - Objavljena je startna postava Crvene zvezde, a Miloš Milojević se opredelio za sledećih 11:

Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Sanogo, Srnić - Bukari, Kanga, Katai - Pešić.

19.00 - Utakmica na beogradskoj "Marakani" počinje za dva sata, pa se sada čekaju sastavi za koje su se opredelili Miloš Milojević i Filip Kleman.

Uvod

U prvom kolu grupe H Lige Evrope se, osim Crvene zvezde i Monaka, sastaju još Ferencvaroš i Trabzon, a taj meč se igra u Budimpešti.

Pravdu u Ljutice Bogdana deliće Nemac Harm Osmers, kome će pomagati sunarodnici Robert Kempter i Dominik Šal, dok će četvrti sudija biti Robert Šreder, koji je takođe iz Nemačke. Sudije u VAR sobi biće još dva Nemca - Seren Štorks i Rafael Foltin.

Ovu utakmicu obe ekipe dočekuju u ne baš sjajnoj formi. Crveno-beli su na poslednjih pet mečeva u svim takmičenjima upisali po jednu pobedu i poraz, kao i tri remija. Sa druge strane, "Kneževi" su u istom intervalu došli do jednog trijumfa i po dva nerešena i izgubljena meča.