ZVEZDA DOBIJA POTENCIJALNE RIVALE: Partizanov dželat u Ligi Evrope, a tu su i Omonija i Šerif!

19:37

Polako, ali sigurno, popunjavaju se mesta u ovogodišnjoj Ligi Evrope.

Fudbaleri AEK-a iz Larnake

Prvi tim koji je ovog četvrtka obezbedio mesto u grupnoj fazi Lige Evrope je AEK iz Larnake, koji je u prethodnom kolu kvalifikacija bio koban po Partizan.

Kiprani su u prvoj utakmici sa 2:1 pobedili Dnjepar-1, a sada su kod kuće slavili rezultatom 3:0.

Potom je Ludogorec posle produžetaka izbacio ekipu Žalgirisa.

Bugari su u prvom meču kod kuće slavili minimalnim rezultattom, a u revanšu je bilo vatrometa. Litvanci su u regularnih 90 minuta bili bolji sa 3:2, a u poslednjem minutu drugog produžetka je Olivije Verdon sa bele tačke odveo Ludogorec u LE.

Veliko iznenađenje priredio je Helsinki koji je izbacio danski Silkeborg.

Finci su pre nedelju dana kod kuće slavili sa 1:0, a u revanšu su izborili 1:1, iako su bili veliki autsajderi.

Fudbaleri Helsinkija slave plasman u Ligu Evrope

Fenerbahče je opravdao ulogu favorita i plasirao se u drugo po kvalitetu evropsko klupsko takmičenje.

Turci su posle pobede od 2:0 u gostima, u revanšu sa 4:1 savladali Austriju Beč.

Omonija je u revanšu dokrajčila favorizovani Gent.

Kiprani su prošle nedelje sa 2:0 slavili u Belgiji, a u revanšu su trijumfovali na svom terenu istim rezultatom.

Malme je u Turskoj dokusurio ekipu Sivaspora.

Šveđani su prvo kod kuće slavili sa 3:1, a u revanšu su bili bolji rezultatom 2:0.

Svoje mesto u Ligi Evrope našao je još jedan Zvezdin dželat - Šerif.

Moldavci su posle 210 minuta bez golova bili bolji u penal seriji od Pjunika sa 3:2 i tako poslali Jermene u Ligu konferencija.

Cirih je materijalizovao povoljan rezultat iz provg meča protiv Hartsa i dokopao se Lige Evrope.

Pre sedam dana je u Švajcarskoj bilo 2:1, a Cirih je odneo i u gostima trijumf (1:0).

U Ligi Evrope je i Ferencvaroš, koji je eliminisao Šamrok.

Posle 4:0 u Budimpešti, Irci su slavili minimalnim rezultatom u revanšu, ali im to nije bilo dovoljno za prolazak dalje.

Poslednji učesnik grupne faze Lige Evrope je Olimpijakos.

Grci su u prvom meču sa Apolonom remizirali na Kipru (1:1), a isti rezultat bio je i u revanšu. Na kraju su pirejski crveno-beli došli do grupne faze nakon boljeg izvođenja penala.