NIŠTA OD LIGE EVROPE: Partizan ispao od AEK-a! Crno-beli dva puta vodili, ali na kraju eliminisani! (VIDEO)

11.08.2022

20:53

"Parni valjak" nije samleo Kiprane.

Rikardo Gomeš i Nenad Tomović

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of za ulazak u Ligu Evrope, pošto su u revanš meču trećeg kola kvalifikacija remizirali sa AEK-om iz Larnake rezultatom 2:2. To je bio rezultat koji je dalje odveo Kiprane, koji su prošle nedelje slavili sa 2:1 na svom terenu.

Utakmica u Humskoj je imala prilično spor početak, osim bezazlene situacije u kojoj su Kiprani tražili penal i nekoliko slabih pokušaja crno-belih, nije se dešavalo ništa vredno pomena. Međutim, to je bilo samo zatišje pred buru, pošto je Rikardo u 24. minutu načeo mrežu gostiju posle sjajne kontre i asistencije Dijabatea.

Posle uvodnog gola, pa do kraja prvog dela ponovo nije bilo pravih uzbuđenja i rezultat je ostao nepromenjen do odlaska na odmor.

Za razliku od kompletnog prvog poluvremena, na startu drugog smo videli pravi vatromet.

Igrao se 51. minut kada je Svetozar Marković nespretnom reakcijom poslao loptu iza leđa Aleksandra Popovića, ali je već u 54. Rikardo glavom nakon sjajnog prodora i centaršuta sa desne strane Fusenija Dijabatea ponovo doveo crno-bele u vođstvo.

Ipak, samo dva minuta kasnije smo videli, objektivno, najlepši momenat na meču, pošto je Imad Faraž postigao evrogol za novo izjednačene. Francuz je promešao nekoliko igrača Partizana, a potom je sa ivice kaznenog prostora pogodio rašlje Popovićevog gola.

"Parni valjak" je nadomak nove prednosti bio u 76. minutu, kada je Menig sjajnim udarcem sa distance pogodio stativu. Na kraju je to bila i poslednja prilika da Partizan dođe do produžetaka.

Vicešampion Srbije će se preseliti u plej-of za ulazak u Ligu konferencija, gde će mu rival biti Hamrun sa Malte, koji je na penale izbacio Levski iz Sofije.

Sa druge strane, AEK će se za mesto u Ligi Evrope boriti sa Dnjeprom.

Partizan - AEK Larnaka 2:2 (1:0) /prvi meč 1:2/

/Rikardo 24, 54 - Marković 51ag, Faraž 56/

Stadion Partizana

GLEDALACA: 10.802

SUDIJA: Hoze Marija Sančez (Španija)

PARTIZAN: Popović - Filipović, Vujačić, Marković, Urošević - Fejsa, Andrade - Dijabate, Natho (od 64. Jović), Menig (od 79. Lutovac) - Rikardo (od 84. Baždar).

AEK: Pirić - Rosales, Miličević, Tomović, Englezu (od 66. Kasado) - Ojer, Luiz Gustavo - Faraž (od 88. Gonzales), Altman (od 79. Mamas), Đurčo (od 66. Gama) - Lopes (od 79. Olatundži).

Tok meča

Kraj! Utakmica je završena rezultatom 2:2! Partizan je ispao iz Lige Evrope!

Igraće se još četiri minuta.

87. minut - Lutovac je napravio dobar potez, pa šutirao, ali je Pirić odbranio.

84. minut - Baždar je na terenu umesto Rikarda.

81. minut - Žuti karton za Kasada.

79. minut - Lutovac je zamenio Meniga, a na drugoj strani su Mamas i Olatundži na terenu umesto Altmana i Lopesa.

76. minut - Stativa! Fantastičan šut Meniga sa distance, ali je Holanđanin zatresao samo okvir gola.

73. minut - Nezgodan pokušaj Luiza Gustava, ali je Popović bio spreman.

65. minut - Dobar pokušaj Rikarda, ali dobra intervencija Pirića.

64. minut - Jović je ušao umesto Natha.

63. minut - Izvrsna šansa za Altmana, ali mu je Popović odlično ušao u šut i tako spasao mrežu Partizana.

62. minut - Sada žuti karton dobija i Urošević.

60. minut - Oštar faul Markovića koji ga je koštao javne opomene.

56. minut - GOL! Rezultat je 2:2! Evrogol Faraža! Francuz je maestralno naslagao fudbalere Partizana, a potom pogodio rašlje Popovićevog gola sa ivice šesnaesterca.

56. minut - Vujačić je pokušao glavom posle kornera, ali neprecizno.

55. minut - Sjajan šut Natha sa distance, ali Pirić interveniše i odbija loptu u korner.

54. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Rikardo opet! Dijabate je promešao odbranu gostiju, centrirao sa desne strane, a tu je centarfor sa Zelenortskih Ostrva glavom postigao pogodak.

52. minut - Žuti karton za Natha zbog protesta.

51. minut - GOL! Rezultat je 1:1! Gosti dolaze do izjednačenja tako što je Lopes centrirao po zemlji sa leve strane, a loptu je nesrećno u svoju mrežu poslao Svetozar Marković.

48. minut - Loša reakcija Vujačića je mogla skupo da košta crno-bele, ali je AEK dobio samo korner.

Počelo je drugo poluvreme! Bez promena u oba tabora.

Pred sam start drugih 45 minuta su srpski i kiparski navijači naizmenično skandirali "Kosovo - Srbija".

Krajem prvog dela je došlo do ozbiljne tuče na tribinama između policije i navijača Partizana.

Poluvreme! Partizan vodi minimalnim rezultatom!

Igraće se još dva minuta.

40. minut - Dosta sreće za Partizan. Jeftino je Fejsa prodao loptu, pa je Altman šutirao sa distance, ali tik iznad prečke.

37. minut - Opasan nalet Partizana i gužva u kaznenom prostoru gostiju, ali nje bilo pravog šuta.

28. minut - Faraž je bio u opasnoj poziciji, ali su ga crno-beli osujetili u nameri da ugrozi Popovića.

24. minut - GOOOOOOL! Rikardo! Partizan vodi 1:0! Centarfora crno-belih je sjajno proigrao Dijabate u kontri, a Gomeš je rutinski zatresao mrežu Kiprana u situaciji jedan na jedan.

22. minut - Menig je bio u dobroj šansi, ali mu je zasmetao jedan od defanzivaca gostiju.

19. minut - Spor tempo meča u Humskoj.

13. minut - Rikardo je u jednom napadu dopustio da ga kao "Brzi Gonzales" pretrči Nenad Tomović.

11. minut - Golman AEK-a je doživeo nezgodan udarac, pa mu se ukazuje pomoć.

10. minut - Dijabate je šutirao posle solo prodora, ali je izblokiran, pa Partizan ima samo korner.

8. minut - Menig se našao u prilici posle oštrog centaršuta Rikarda, ali nije uspeo dobro da zahvati loptu.

5. minut - Stidljivo traže penal Kiprani posle duea Dijabatea i Altmana, ali je sudija Sančez samo odmahnuo rukom.

Utakmica je počela!

20.55 - Utakmica počinje za pet minuta.

20.45 - Na tribinama grmi skandiranje Grobara: "Uprava, napolje!"

20.35 - Žandarmerija je presrela veliki broj navijača Partizana, koji su se zato našli u gadnom problemu.

20.25 - Međutim, taj veliki broj navijača ne bi trebalo da pravi problem, pošto se u blizini nekadašnjeg stadiona JNA nalazi dosta policajaca.

20.20 - U odnosu na pre sat vremena, sada ima dosta više ljudi oko stadiona i čini se da će crno-beli imati ozbiljan vetar u leđa.

20.15 - Kiprani će imati podršku svojih navijača, pošto ih je na Severnoj tribini stadiona Partizana skoro trocifren broj.

Navijači AEK-a u Humskoj

20.05 - Korteo Grobara polako se približava stadionu u Humskoj.

19.45 - Na klupi Partizana ostali su Lukač, Stevanović, Saničanin, Ilić, Živković, Lutovac, Šehović, Belić, Terzić, Jović, Petković i Baždar.

Sa druge strane, šansu da tokom meča dobiju šansu u ekipi AEK-a čekaće Tumpas, Stilijanidis, Gonzales, Kasas Kasado, Bruno Gama, Romo Perez, Tričkovski, Olatundži, Naum, Bates Andreu i Mamas.

19.31 - Objavljeni su sastavi, Ilija Stolica se opredelio za sledećih 11:

Popović - Filipović, Vujačić, Marković, Urošević - Fejsa, Andrade - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo.

Strateg crno-belih je napravio dve promenu u odnosu na meč u Larnaki. Na golu je Aleksandar Popović umesto Nemanje Stevanovića, dok je Svetozar Marković zamenio Sinišu Saničanina.

Sa druge strane, Hoze Luis Oltra je odlučio da od prvog minuta na teren pošaje ove igrače:

Pirić - Rosales, Miličević, Tomović, Englezu - Ojer, Luiz Gustavo - Faraž, Altman, Đurčo - Lopes.

19.25 - Nešto više od sat i po pre početka meča, ispred stadiona u Humskoj nema "žive duše".

19.00 - Utakmica na stadionu Partizana počinje za tačno dva sata, pa sada čekamo zvanične sastave. Inače, to bi mogla da bude poslednja postava koju je na klupi "Parnog valjka" sklopio Ilija Stolica, koji će u slučaju eliminacije biti otpušten.

Uvod

Fudbaleri Partizana i AEK-a iz Larnake od 21 čas u Humskoj igraju revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, u kom će vicešampion Srbije pokušati da nadoknadi i da preokrene minus od jednog gola iz prvog duela.

Podsetimo, pre nedelju dana na Kipru bilo je 2:1 za AEK.

Tada su crno-beli poveli preko Kvinsija Meniga, ali su preokret Kipranima doneli Anhel Garsija i Hrvoje Miličević.

Pravdu na Topčiderskom brdu deliće Hoze Marija Sančez iz Španije, kome će pomagati sunarodnici Raul Kabanjero i Huan Lopez Mir. Četvrti sudija će biti, još jedan Španac, Horhe Figeroa Vaskez.