Žreb je odlučio: Liga šampiona će se igrati u Subotici - Spartak u finalu kvalifikacione grupe dočekuje Norvežanke ili Turkinje!

Autor:

Sport

24.06.2022

14:49

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Žreb je rekao svoje.

Žreb je odlučio: Liga šampiona će se igrati u Subotici - Spartak u finalu kvalifikacione grupe dočekuje Norvežanke ili Turkinje!

Foto: ŽFK Spartak Subotica

Najbolji i najtrofejniji ženski fudbalski kolektiv u Srbiji danas je saznao imena rivala u okviru kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.

Višegodišnji srpski šampion, ekipa ŽFK Spartak iz Subotica svrstana je u "grupu 11" u kojoj će biti ukupno tri ekipe, tako da su "subotičke Golubice" već sada obezbedile plasman u finale kvalifikacione grupe, a protivnika će saznati nakon duela u kojem se sastaju norveški Bran i turksa ekipa ALG Spor iz Gazijantepa.

Subotičanke u dosadašnjoj istoriji učešća u elitnom evropskom klupskom takmičenju nisu imale prilika da odmere snage sa predstavnicima Turske, dok su u sezoni 2017/18 u duelu sa norveškim Alvadsnesom poražene rezultatom 0:2.

Mečevi kvalifikacione "grupe 11" biće odigrani na severu Srbije u Subotici.

Foto: ŽFK Spartak Subotica

Žreb kvalifikacija UEFA Lige šampiona za žene

 

- Kvalifikacije za UEFA ligu šampiona, prva faza:

- Grupa 1:

Pomurje (Slovenija) - Šelburn (Republika Irska)

Valur (Island) - Hajasa (Jermenija)

- Grupa 2: 

PAOK (Grčka) - Svonsi siti (Vels)

Ferencvaroš (Mađarska) - Rendžerrs (Škotska)

- Grupa 3:

Šimkent (Kazahstan) - Split (Hrvatska)

Vorskla HArkov (Ukrajina) - Lančhuti (GRuzija)

- Grupa 4:

Cirih (Švajcarska) - Ki Klaksvik (Farska ostrva)

Apolon (Kipar) - Riga (Letonija)

- Grupa 5:

Anderleht (Belgija) - Lođ (Poljska)

Gintra (Litvanija) - Kuopio (Finska)

- Grupa 6:

Juventus (Italija) - Rasing Union (Luksemburg)

Flora Talin (Estonija) - Kirjat Gat (Izrael)

- Grupa 7:

Univerzitate Olimpija Kluž (Rumunija) - Glentoren (Severna Irska)

SFK 2000 Sarajevo (Bosna i Hercegovina) - Birkirkara (Malta)

- Grupa 8: 

Tvente (Holandija) - Agarista (Moldavija)

Benfika (Portugal) - Hajvalija (tzv. kosovo)

- Grupa 9:

Dinamo (Belorusija) - Lokomotiva Stara Zagora (Bugarska)

Sent Polten (Austrija) - Ljuboten (Severna Makedonija)

- Grupa 10:

Breznica Pljevlja (Crna Gora) - Spartak Mijava (Slovačka)

Vlaznija (Albanija)

- Grupa 11:

Bran (Norveška) - ALG Spor (Turska)

ŽFK Spartak Subotica (Srbija)

Foto: ŽFK Spartak Subotica

Parovi prve faze kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona

 

BONUS VIDEO:

Komentari (0)

Loading