GOREĆE BERLIN: Herta okrenula prednost HSV-a u gostima i OPSTALA u Bundesligi!

23.05.2022

21:10

Poslednji član Bundeslige za narednu sezoni biće Herta iz Berlina!

Fudbaleri Herte slave opstanak u Bundesligi

Fudbaleri berlinske Herte pobedili su HSV u gostima sa 2:0 i tako opstali u Bundesligi, pošto je drugoligaš slavio u prvom meču sa 1:0 na Olimpijskom stadionu.

Dedrik Bojata doveo je u vođstvo "staru damu" u četvrtom minutu glavom posle kornera, a u 63. minutu dogodio se muk domaćih navijača, nakon što je Marvin Platenhart pogodio iz slobodnog udarca.

Zanimljivo da je iskusni Feliks Magat, trener Herte jedna od najvećih legendi HSV-a pošto je u redovima "dinosaurusa" igrao od 1976. do 1986. godine i postigao 63 gola na 385 utakmica, a kasnije je bio trener od 1995. do 1997. godine.

Kao fudbaler, osvojio je tri Bundeslige i po jedan Kup šampiona i Kup pobednika kupova.