TERZIĆ I RIKARDO SRUŠILI STARU DAMU: Partizan RUTINIRAO Vošu i vratio se na VRH tabele! (VIDEO)

07.05.2022

12:39

Fudbaleri Partizana savladali su Vojvodinu u Humskoj u 5. kolu plej-ofa Superlige Srbije rezultatom 2:1 (2:0).

Fudbaleri Partizana slave gol Terzića

Crno-beli su pitanje pobednika rešili već nakon prvih 45 minuta igre, kada su mrežu novosadske Stare dame tresli Terzić i Rikardo.

Mladi krilni napadač Parnog valjka savladao je danas odličnog Rockova u 4. minutu meča, da bi potom Gomeš u 41. postigao svoj 34. ovosezonski pogodak. Počasni pogodak za goste delo je Neškovića u sudijskoj nadoknadi, a gol je potvrđen posle pregledavanja video tehnologije. Drugo poluvreme proteklo je u mirnoj igri, između dva šesnaesterca, a činilo se da su i crno i crveno-beli čuvali snagu za okršaj u polufinalu Kupa Srbije, koji je na programu u sredu na istom mestu.

Aktuelni viceprvak Srbije se sa ova tri boda, bar na nekoliko sati, vratio na čelo tabele, budući da je duel Crvena zvezda - Radnički na programu od 17 sati na "Marakani".

Tok utakmice iz Humske mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Partizan - Vojvodina 2:1 (2:0) /Terzić 4, Rikardo 41 - Nešković 90+3/

Kraj meča, rutinska pobeda crno-belih!

90+3. minut - Nešković je postigao počasni gol za goste, prevario je odbranu Partizana, pomoćni sudija je najpre signalizirao ofsajd, a potom je nakon VAR-a ustanovljeno da je pogodak regularan - 2:1!

90. minut - Igraće se tri minuta zaustavnog vremena.

89. minut - Nekoliko pokušaja Vojvodine preko Simića, a zatim i Vukčevića, tražili su gosti da se konsultuje i VAR tehnologija, ali nije se dogodilo ništa sporno.

83. minut - Fejsa je dobio javnu opomenu.

81. minut - Markec je ponovo pokušao da testira golmana Novosađana, ali je posle lepog solo-prodora šutirao neprecizno.

78. minut - Dobar napad domaćina posle dugo vremena. Terzić je proigrao rezervistu Markovića koji je snažno šutirao, ali je Rockov ponovo odlično intervenisao.

74. minut - Šef struke Partizana je posegao za poslednjom izmenom. Uroševića je zamenio rekonvalescent Obradović, koji se uspešno oporavio od povrede leđa.

72. minut - Veljko Simić je "uprskao" obećavajuću kontru gostujuće ekipe, prethodno je centaršut Lutovca "ukrotio" Rockov, praktično bez šansi u drugom delu igre.

70. minut - Devetak je zamenio Đorđevića.

68. minut - Udarac Vukadinovića završio je preko prečke Stevanovićevog gola.

Rikardo se uspavao u drugom poluvremenu

65. minut - Lutovac je ušao u igru umesto Miljkovića.

60. minut - Jojić menja Natha, a Marković Meniga.

54. minut - Apsolutno ništa se ne dešava u drugom poluvremenu. Partizan je zadovoljan vođstvom od dva gola, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Aleksandar Stanojević je u igru uveo Fejsu, a izašao je Zdjelar. Menja i Vojvodina, ušli su Topić i Jeličić, a izašli Kovačević i Maksimović.

Partizan vodi sa 2:0 posle prvih 45 minuta igre!

45+1. minut - Stevanović je "požuteo" nakon što je srušio Terzića, a posle slobodnog udarca pokušao je Miletić, ali je Rockov ponovo bio na visini zadatka!

45. minut - Igraće se jedan minut nadoknade vremena.

41. minut - GOOOOOL! Konačno - Rikardo! Centarfor Partizana postigao je svoj 34. ovosezonski pogodak, dugo je vukao loptu, nije imao podršku saigrača, pa se odlučio na udarac pored dva protivnička igrača. Pogodio je za 2:0...

38. minut - Arbitar Milanović pokazao je žuti karton Zdjelaru zbog prekršaja na sredini terena.

33. minut - Rikardo je imao još jednu situaciju "jedan na jedan" sa Rockovim, ali je šutirao pravo u njega.

32. minut - Jevtovićev šut van kaznenog prostora odbranio je golman Vojvodine, bez promene rezultata.

30. minut - Pola časa igre u Humskoj, Partizan zasluženo vodi još od četvrtog minuta meča.

26. minut - Menig je centrirao ka Nathu, Izraelac je oprobao udarac glavom, ali je Rockov zabeležio novu odbranu.

24. minut - Miljković je povukao loptu u sredinu, pronašao je Terzića, ali je strelac vodećeg pogotka za Partizan ovoga puta šutirao pored gola.

20. minut - Sjajna odbrana Rockova koji je sprečio Partizan da duplira prednost. Natho je maestralno, bez gledanja uposlio Rikarda, ali je "jedinica" Novosađana uspela da spreči prvog strelca Superlige Srbije da upiše novi pogodak!

16. minut - Udarac Vukčevića lako je ukrotio čuvar mreže Parnog valjka.

13. minut - Bastajić je uputio šut sa distance, ali je lopta otišla pored Stevanovićevog gola.

7. minut - Crno-beli su imali još nekoliko polušansi, obećavajući napad domaćih prekinut je zbog ofsajda Uroševića.

4. minut - GOOOOOL! Terzić je doveo Partizan u vođstvo, praktično iz prvog ozbiljnijeg napada! Menig je povukao polukontru crno-belih, odložio je loptu ka mladom krilnom napadaču, koji je preciznim udarceem matira Rockova - 1:0!

1. minut - Sudija Milanović dao je znak za početak utakmice.

Počinje meč u Humskoj!

"Stara dama" srpskog fudbala gostovaće u Humskoj dva puta za samo četiri dana. Crno-beli imaju imperativ pobede kako bi nastavili da pritiskaju Crvenu zvezdu, dok će u sredu pokušati da se domognu novog finala Kupa Srbije. Podsećamo da crveno-beli i dalje imaju dva boda više na tabeli, a od 17 časova će dočekati niški Radnički.

Klub iz Humske je već dva puta nadigrao Vošu tokom regularnog dela sezone (0:2, 4:1), a videćemo da li će za Partizan biti "treća sreća".

Sa druge strane, Vojvodina je trenutno sedmoplasirana (42 boda), sa tek teoretskim izgledima da se putem šampionata plasira na evropsku scenu.

Pravdu će deliti sudija Miloš Milanović, dok će za VAR biti zadužen Stanko Ostračanin.

Tok meča iz Humske možete pratiti uživo na našem portalu.

Partizan - Vojvodina

Partizan: Stevanović - Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jevtović - Terzić, Natho, Menig - Rikardo.

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Kovačević, Stevanović, Đorđević – Maksimović, Bastajić – Vukadinović, Simić, Zukić – Vukčević.