Kolarov i Stojković vode "orlove" u Rusiju!

05.09.2017

18:28 >> 20:39

Fudbalska reprezentacija Rusije Srbije nalazi se na pobedu od plasmana na Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Srbija je pobedila Republiku Irsku u Dablinu 1:0 u meču 8. kola grupe D kvalifikacija za Mundijal.

Slavlje fudbalera Srbije u Dablinu

Jedini gol na utakmici postigao je Aleksandar Kolarov u 55. minutu. Srbija je meč završila sa igračem manje, pošto je u 68. minutu isključen Maksimović. On je dobio direktan crveni karton pošto je kao poslednji igrač odbrane oborio Marfija. Srbija je praktično u finišu igrala sa dva igrača manje, pošto se u finišu meča povredio Vuković, ali je ostao na terenu.

U prvom poluvremenu nije bilo pravih šansi, a Srbija je povela u 55. minutu. Kostić je asistirao Kolarovu koji je pogodio za veliku radost "orlova". Srbija je od 68. minutu igrala sa fudbalerom manje. Irci su napadali, a naši su se dobro branili. Najveću šansu za izjednačenje imao je Marfi u 86. minutu, a Stojković je fantastično zaustavio njegov udarac. Do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Austrija i Gruzija su igrale 1:1, dok je Vels u gostima pobedio Moldaviju 2:0.

Srbija drži prvo mesto na tabeli sa 18 bodova, a našoj reprezentaciji su iz preostala dva meča dovoljna tri boda za plasman na SP. Srbija će u oktobru gostovati selekciji Austrije, a potom "orlovi" čekaju Gruziju u Beogradu.

Vels je drugi na tabeli sa 14 bodova, dok je Irska treća sa 13.

Standings provided by Sofascore LiveScore

TOK UTAKMICE
95. minut - Kraj utakmice. Srbija je slavila 1:0!
90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta. Vuković se vratio povređen na teren. Muslin je izvršio sve tri izmene, pa Vuković mora da ostane na terenu. On jedva hoda, ali je odlučio da ostane na teren
88. minut - Nova šansa za Irce. Hurihajn šutira, Stojković ponovo siguran
86. minut - Kakva odbrana Stojkovića. Marfi je imao veliku šansu, ali je Stojković odlično intervenisao.

83. minut - Irci napadaju, a naši fudbaleri se brane sa igračem manje
80. minut - Prijović menja Mitrovića, a potom Gudelj menja Tadića
77. minut - Irci traže penal, ali turski sudija pokazuje da se meč nastavi. Vuković je rukama povukao Dojla pre nego što je intervenisao i glavom izbio loptu.
72. minut - Muslin je bio prinuđen da zbog isključenja Maksimovića izvede Kostića. U igru je ušao Stefan Mitrović.
70. minut - Živi zid zaustavlja udarac Brejdija, koji potom dobija žuti karton.
68. minut - Kakav maler za Srbiju. Turski sudija Čakir je pokazao crveni karton za Maksimovića. On je kao poslednji igrač u odbrani oborio Marfija. Turčin je bez razmišljanja pokazao crveni karton našem igraču.

63. minut - Srbija sigurnom igrom održava vođstvo
55. minut - GOLLL!!!! Srbija vodi 1:0! Kolarov je na asistenciju Kostića zakucao loptu u mrežu domaćeg tima. Velika radost "orlova"

52. minut - Žuti karton za Rukavinu
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nema izmene u sastavima oba tima. Tadić je bio u dobroj prilici, ali je odlično intervenisao golman Iraca
II poluvreme
45. minut - Kraj prvog poluvremena. Irska - Srbija 0:0. Austrija i Gruzija igraju 1:1, dok nema golova na meču Moldavija - Vels

42. minut - Nova prilika za Srbiju. Lopta je došla do Rukavine, koji sa oko 16 metara šutira preko gola

33. minut - Kakva šansa za Srbiju! Mitrović je šutirao posle asistencije Kostića, ali je Rendolf spasao Irce i izbacio loptu ispred svog gola.
28. minut - I dalje bez pravih šansi na utakmici. Naša reprezentacija se uglavnom brani, a u pojedinim trenucima to čini sa 10 igrača

20. minut - Kakva odbrana Stojkovića. Long je šutirao iskosa sa oko 20 metara, a Stojković je krajnjim naporom izbacio loptu u korner

18. minut -  Irci su agresivni, a naša reprezentacija se dobro brani. Fudbaleri Srbije pokušavaju da iz kontri dođu do protivničkog gola
10. minut - Irci postižu gol. Loše je reagovala odbrana Srbije, ali na našu sreću Dafi je bio u ofsajdu

2. minut - Prva pometnja u odbrani Irske. Dobar prodor našeg tima, a onda je lopta došla do Matića, koji je šutirao, ali  je njegov udarac zaustavila odbrana Iraca
1. minut - Utakmica je počela. Srbija je prva krenula sa centra

20:40 - Himne dve države

20:30 - Pre početka večerašnje utakmice reprezentacija Irske i Srbije u Dablinu, sa igračima na terenu pozdravio se predsednik Irske Majkl Higins, kao i predsednici dva fudbalska saveza.

20:00 - Poznati su sastavi timova. Selektor Srbije Slavoljub Muslin promenio je četvoricu igrača u startnoj postavi, u odnosu na onu koja je počela meč protiv Moldavije pre tri dana. Na gol se, posle suspenzije, vratio golman Stojković, po desnom boku će igrati Antonio Rukavina. Luka Milivojević će zauzeti mesto u sredini terena pored Matića, dok će u poslednjoj liniji odbrane biti Jagoš Vuković.

Srbija igra u Dablinu jedan od najvažnijih mečeva u poslednjih nekoliko godina. Trijumf nad Irskom može doneti "orlovima" otvoren put ka Mundijalu u Rusiji, nerešen rezultat nas ostavlja na prvom mestu u grupi.  Srbija je prva na tabeli grupe D sa 15 bodova, dok Irska ima dva manje