NA DOMAĆEM TERENU I DALJE BEZ PORAZA: Sloga čuva Miloševac!

09.04.2023

21:06

Jesenji prvak minimalnom pobedom otvorio prolećni deo takmičenja.

U okviru 8. kola Opštinske lige Velika Plana ekipa Sloge iz Miloševca ugostila je sastav Bresje Superior. Prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg domaćina rezultatom 3:2.

Utakmica je počela otvorenom igrom na obe strane, jesenji prvak je jedini poraz tokom prvog dela prvenstva upisao upravo protiv ekipe Bresje Superior, i sada su hteli revanš.

Tokom prvih 45 minuta meča sem dva žuta kartona u redovima gostiju, sve ostale kolone su ostale prazne.

Par šansi na obe strane, dve jako ozbiljne pred golom Petkovića, ali srećom po domaće navijače mreža Sloge je mirovala.

Posle desetominutne pauze domaći igrači su izašli nešto ofanzivnije na teren i to im se ubrzo isplatilo.

Igrao se 50. minut kada je posle centaršuta Danila Kudića mrežu Stefana Mitića zatresao Aleksandar Stekulac, 1:0 za Slogu.

Do kraja susreta se nije opet polazilo sa centra, oba trenera su izvršila po tri izmene, ali promene rezultata nije bilo.

U 71. minutu sudija Anđelković je u koloni javnih opomena upisao Stekulca iz domaćeg i Radosavljevića iz gostujućeg tima.

A post shared by Republika Sport (@nizelige5)

Sloga (Miloševac) - Bresje Superior 1:0 (0:0)

Sloga: Petković, Kudić, Antonović, Stojanović, Ahmeti, Stojadinović, Milovanović (od 76' Lazarević), Stekulac (od 85' Ćirić), Manojlović (od 85' Đurić), Živković, Dević

Bresje Superior: Mitić, Jovanović, Pešić, Perić, Okić (od 75' Ivanković), Dinčić, Mitić, Janošević, Prvulović, Kovačević (od 80' Milovanović), Radosavljević (od 80' Vranković)

Strelac jedinog gola na meču, Stekulac je za naš portal posle meča izjavio:

- Tri boda su ostala kući i to je najbitnije, počeli smo kako smo i očekivali. Pravili smo konstantno pritisak i zasluženo stigli do gola. U sledećem kolu nas očekuje gostovanju u Lozovik, biće teško. Čestitao bih ekipi Bresja na borbi i fer pleju.

U sledećem kolu ekipa Sloge gostuje Udarniku iz Lozovika, dok sastav Bresja dočekuje Omladinac iz Rakinca.