GOTOVO: Aleksandar Džikić se VRAĆA u BEOGRAD!

IZVOR: Republika - 04.05.2022 | 21:13

Imamo sve učesnike polufinala plej-ofa ABA lige.

Košarkaši Budućnosti su u drugom meču savladali FMP u Železniku rezultatom 79:74 i tako sa 2:0 i seriji izborili plasman u polufinale.

Podgoričani će se u borbi za finale sastati protiv Partizana, koji će imati prednost domaćeg terena, a u finale će onaj koji pobedi dva puta.

U Železniku je vođena velika borba. Domaćin je odigrao još jedan veoma dobar duel. Vodio je FMP na poluvremenu sa 36:31.

Igraće protiv Partizana... Košarkaši Budućnosti sa trenerom Aleksandraom Džikićem

Čuvao je srpski tim prednost maltene tokom cele treće četvrtine, ali je Budućnost trojkom uspela da pred poslednjih deset minuta uđe sa +3.

Stekao je Džikićev tim maksimalnih +7, ali se FMP nije predavao, pa je u dva navrata stigao do izjednačenja.

Ipak, usledilo je nekoliko loših napada Pantera, Budućnost je to iskoristila i kasnije mirno privela utakmicu kraju.

Najefikasniji kod gostijiu bio je Džastin Kobs sa 16 poena, Vladimir Micov je dodao 12, a Marko Jagodić-Kuridža 11.

U ekipi FMP-a ubedljivo najbolji bio je  Danilo Tasić sa 17 poena i devet skokova, Radonjić je imao 14 poena i sedam uhvaćenih lopti, dok je Izundu meč završio sa deset koševa.