LUDI MEČ U MINHENU: "Kralj" srušio Bajern produžetka, čudo u Pireju!

IZVOR: Republika - 15.01.2021 | 22:11

Košarkaši Real Madrida slavili su posle produžetka protiv Bajerna u Minhenu, u meču 20. kola Evrolige 81:76.

Andrea Trinkijeri

Srpski reprezentativac Vladimir Lučić upisao je 10 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

Real je bolje otvorio meč i imao +8 nakon prve deonice, dok je na poluvremenu bilo +5 za goste iz Madrida.

Pred poslednjih 10 minuta Real je imao samo poen prednosti i gledali smo zanimljivu poslednju četvrtinu.

Gosti su konstantno vodili i imali su 70:63 pred poslednjih minut i po, a onda je Bajern napravio seriju 9:0 i došao do prednosti od 72:70.

Lučić je trojkom doneo tu prednost, da bi Dek na 22 sekunde do kraja poravnao na 72:72 i otišlo se u produžetak. Rutinski je Real dobio meč u dodatnih pet minuta.

$bp("Brid_10748165", {"id":"23088","width":"16","height":"9","carousel":"225"});

Do pobede ih je predvodio sjajni Valter Tavares sa 26 poena i 9 skokova. Pratili su ga Dek sa 12 i Rudi Fernandes sa 10 poena. U poraženom sastavu istakli su se Rejnolds sa 18 i Boldvin sa 14 poena.

ASVEL je u gostima iznenadio Olimpijakos 69:63.

Prvo poluvreme bilo je izjednačeno. ASVEL je imao poen prednosti na poluvremenu, a onda je Olimpijakos u trećoj četvrtini postigao samo devet poena. Katastrofalno su igrali u napadu ceo meč, pa je francuski tim pred poslednju četvrtinu imao +8. Na kraju su rutinski zadržali prednost i došli do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jabusele sa 19 i Lajti sa 9 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Herison sa 13, Mekisik sa 11 i Spanulis sa 10 poena.