BOLAN PORAZ ZVEZDE: Crveno-beli potučeni do kolena u Valensiji!

IZVOR: Republika - 15.01.2021 | 18:59 >> 22:03

Košarkaši Crvene zvezde su doživeli ubedljiv poraz od ekipe Valensije rezultatom 91:71 u okviru 20. kola Evrolige.

Kino Kolom

Crveno-beli su upisali  13. poraz u Evroligi, dok je Valensija upisala 11. pobedu i osvetila se za težak poraz u Beogradu i tako prekinula crni niz od tri izgubljena meča.

Ekipa Dejana Radonjića je imala ogromnih problema u odbrani, samo su u jednom segmentu meča uspeli da igraju na višem nivou koji zahteva evroligaški protivnik, a kada nema odbrane nema ni napada…

Španci su apsolutno zasluženo pobedili jer su od početka do kraja bili u prednosti.

Crvena zvezda je na ovaj meč došla oslabljena za četvoricu igrača, Marka Simonovića, Džordana Lojda, Lendrija Nokoa i Boriše Simanića, ali to ne opravdava razočaravajuću igru crveno-belih.

Veoma loše su crveno-beli počeli meč, prelako je Valensija stizala do lakih poena i otvorenih pozicija, pa je vrlo brzo bilo 19:7, a u prvoč četvrtini su postigli samo 15 poena dok su protivnicima dozvolili 27.

Jedini dobar period u igri Zvezde dogodio se u finišu druge i početkom treće četvrtine – tada je Radonjićev tim igrao čvršće u odbrani i nije olako gubio lopte.

Bilo je i pet poena zaostatka posle koša OBrajanta početkom trećeg perioda (51:46), ali Valensija je pogodila dva teška šuta i posle toga se igra Zvezde, pogotovo odbrana, ponovo raspala.

Zvezda je na kraju imala 16 izgubljenih lopti, a 9 asistencija.

Najbolji kod crveno-belih bio je Džoni O’Brajant sa 21 poenom uz 3 skoka, ukradenu i 6 izgubljenih lopti, a dvocifren je bio i Kino Kolom sa 11 poena, 2 skoka, asistencijom i 4 izgubljene lopte. Aleksa Radanov dodao je 9 poena, 5 skokova i 2 asistencije. Kori Volden dao je 3 poena i po skok i asistencija, a Lengston Hol imao je 2 poena i 4 asistencije.

$bp("Brid_10748165", {"id":"23088","width":"16","height":"9","carousel":"225"});

Valensiju je predvodio Nikola Kalinić sa 14 poena, 2 skoka i 7 asistencija, Labejri bio je najefikasniji sa 16 poena, Majk Tobi imao je 13 poena i 4 skoka, Derik Vilijams dodao je 12,  Sastre 11 poena.

Crveno-beli u ponedeljak igraju sa Realom u Madridu, dok Valensija tri dana kasnije gostuje Asvelu.

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 91:71

IV ČETVRTINA

10. minut - Na kraju su se mladi igrači isprobali u evroligaškim vodama! Novi poraz Zvezde!

8. minut - Košarkaši Valensije se poigravaju, atraktivni poeni Tobija!

7. minut - Neverovatna greška Hola, kažnjava Sastre trojkom!

6. minut - Vilijams siguran sa linije slobodnih bacanja, Lazić pogađa za 3!

5. minut - Vilijams pogađa jedno bacanje... Zvezda ponovo srlja u napadu! Nekako uspeva O Brajant da ugura loptu u koš!

3. minut - Osma trojka za Valensiju, ovog puta Vives, Kuridža pogađa sa poludistance! Pa ludi koš Labejrija!

2. minut - Uzvraća Zvezda preko Koloma i O Brajanta!

1. minut - Vraća Valensija ogromnu prednost! Dva lagana prodora sastrea i odmah je plus 15!

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 68:57

III ČETVRTINA

10. minut - Novi prodor Kalinića! Još 10 minuta košarke, može li Zvezda do preokreta?

8. minut - Aleksa Radanov na liniji penala i sada je iskoristio oba bacanja, Kalinić pogađa jedno, a potom i posle prodra!

6. minut - Kalinić pogađa za 2, Zvezda ponovo gubi kontinuitet u napadu što Velnsija kažnjava trojkom!

5. minut - Vives pogađa uz zvuk sirene, potom novi poeni O Brajanta! Neestvarna majstorija Vilijamsa, trojka preko Kuridže! Kolom 2 plus 1!

2. minut - Vraća O Brajant posle zbrke u reketu! Sjajna odbrana Zvezde, pa novi poeni O Brajanta!

1. minut - Van Rosom otvara drugo poluvreme poenima!

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 49:42

II ČETVRTINA

10. minut - Zvezda je stisla zube u finišu prvog poluvremena, odigrala nekoliko dobrih odbrana i uspela da smanji prednost na jednocifenu!

9. minut - Labejri se najbolje snašao u reketu i pogodio za dva, Dobrić precizan sa linije slobodnih bacanja!

8. minut - Branko Lazić pogađa za 3! A onda i trojka Džonija O Brajanta!

7. minut - Tehnička greška za Nikolu Kalinića! Kolom promašuje bacanje, a onda i izgubljena lopta...

6. minut - Sjajan potez Labejrija, odbrana Zvezde je potpuno raštimovana u ovom meču!

5. minut - Najgori mogući scenario 2 plus 1 za Valensiju! Pa sjajan potez O Brajanta! Zvezdi je potreban kontinuitet u napadu!

4. minut - Totalna dezorganizacija Zvezde u napadu, srećom promašaj Hermansona! Nekako je O Brajant ugurao loptu na koš!

3. minut - Davidovac pogaša slobodna bacanja , a onda očajna reakcija u odbrani i novi laki poeni Valensije, ovog puta Hermanson!

2. minut - Sjajan potez Radaonova, San Emetrio pogađa još jednom za 3! Vives pogađa za 2 posle uigrane akcije!

1. minut - Kori Volden koristi 3 slobodnja bacanja posle faula na trojci! San Emeterio sa druge strane pogađa za 3!

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 27:15

I ČETVRTINA

10. minut - Konačno i poeni Hola, vraća se Zvezda! Međutim, onda ponovo loše rešenje u napadu! Tobi siguran sa linije slobodnih bacanja!

9. minut - Još jedan dobar potez O Brajanta, može li on da pogura Zvezdu! Sjajni poeni za Radanova!

8. minut - Konačno poeni za O Brajanta, međutim vraća Labejri!

7. minut - Lazić promašuje čist zicer, Valensija kažnjava trojkom, a potom i faul za dva slobodnja za Labejrija! Potom još jedan protraćen napada i 2 plus 1 za Vilijamsa!

6. minut - Ne kombinuje Zvezda dobro u napadu! Van Rosom pogađa za 2! Kalinić siguran sa linije slobodnih bacanja!

4. minut - Davidovac pogađa za 3! Međutim sjajna kombinacija i zakucavanje Vilijamsa! Vraća Kuridža sjajnim zakucavanjem!

3. minut - Dobro je Zvezda odigrala odbranu, ali Kalinić pogađa za 3!

2. minut - Greška Voldena, ali nekako su gosti izborili loptu, a onda veliki promašaj Zvezdinog Amerikanca! Po jedan protraćen napad na obe strane, ali Vilijams ne prašta greške, pogađa za 2!

1. minut - Utakmica je počela! Jako lep prodor i prvi poeni na meču za Ognjena Dobrića, Kalinić hvata odbitak i upisuje se na startu meča!

Crveno-beli su Španiju otputovali bez Marka Simonovića, Džordana Lojda, Lendrija Noka i Boriše Simanića, pa će izabranici Dejana Radonjića imati izuzetno težak zadatak.

Košarkaši Zvezde su se suočili sa nepredviđenim okolnostima pošto nisu bili u mogućnosti da otputuju na utakmicu 19. kola kada je trebalo da gostuju Real Madridu, međutim zbog lošeg vremena u prestonici Španije meč je otkazan.

U prvoj utakmici crveno-beli su slavili protiv Valensije sa 76:73 uz po 18 poena Lojda i Brajanta.

U narednoj nedelji crveno-bele čekaju veliki napori, jer nakon meča sa Realom narednog ponedeljka igraju sa Barselonom u Beogradu u petak, pa putuju u Bar na derbi meč ABA lige sa Mornarom (nedelja).

Crveno-beli trenutno imaju skor od šest pobeda i 12 poraza, dok je Valensija ima učinak 10-9.