"ORLOVI" POLETELI KA NEMAČKOJ: Tadić i Vlahović srušili Litvance na startu kvalifikacija (VIDEO)

IZVOR: Republika - 24.03.2023 | 22:39

Srbija pobedom krenula ka Evropskom prvenstvu.

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Litvanije rezultatom 2:0 (1:0) na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Orvlovima" su pobedu na stadionu "Rajko Mitić" doneli Dušan Tadić i Dušan Vlahović, koji su golove postigli u 16. i 53. minutu.

Takođe, mrežu gostiju je u 65. minutu uspeo da zatrese i Filip Kostić, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda u kom se na početku akcije našao Andrija Živković.

Ovaj meč će ostati upamćen i po tome što je na njemu debi za reprezentaciju Srbije upisao Lazar Samardžić, koji je u 72. minutu zamenio kapitena Dušana Tadića.

Međutim, da meč nije bio toliko lagan za "orlove" pokazuje činjenica da je jedan od najzapaženijih u našoj reprezentaciji bio Vanja Milinković-Savić, koji je u nekoliko navrata sprečio goste da postignu pogodak.

Srbija - Litvanija 2:0 (1:0)

/Tadić 16, Vlahović 53/

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Lorens Viser (Belgija)

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Eraković, Gudelj, Pavlović - Živković (od 81. Milenković), Grujić, Lukić (od 72. Ilić), Kostić - Tadić (od 72. Samardžić) - Mitrović (od 81. Joveljić), Vlahović (od 63. S. Milinković-Savić).

LITVANIJA: Bartkus - Beneta (od 86. Baravikas), Girdvainis, Kažukolovas, Lasickas - Šimkus - Jankuaskas (od 62. Novikovas), Golubickas (od 62. Slivka), Gineitis (od 80. Romanovski), Černiš - Paulauskas (od 80. Laukžemis).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Srbija je pobedila rezultatom 2:0!

Igraće se još četiri minuta na Marakani.

81. minut - Dejan Joveljić i Nikola Milenković menjaju Aleksandra Mitrovića i Andriju Živkovića.

77. minut - Opet brani Vanja! Ovog puta je zaustavio šut Novikovasa.

76. minut - Sjajna odbrana Vanje Milinković-Savića, posle šuta Černiša.

75. minut - Odlično se zagradio SMS, šutirao je, ali je Bartuks zaustavio taj udarac.

72. minut - Lazar Samardžić debituje za Srbiju! Zamenio je Dušana Tadića, a Ivan Ilić je na terenu umesto Saše Lukića.

65. minut - Poništen gol! Kostić je zatresao mrežu Litvanije, ali je pogodak poništen jer je Živković na začetku akcije bio u ofsajdu.

65. minut - Oprobao je Grujić udarac, ali lopta odlazi preko gola.

63. minut - Sergej Milinković-Savić je na terenu umesto Dušana Vlahovića.

53. minut - GOOOOOOOL! Srbija vodi 2:0! Dušan Vlahović je na najbolji mogući način krunisao sjajnu akciju "orlova"!

51. minut - Jankauskas je izbio sam pred Milinković-Savića, ali je naš golman dobro intervenisao.

Počelo je drugo poluvreme! Bez izmena tokom pauze.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Srbija vodi rezultatom 1:0 posle prvog dela.

44. minut - Kostić je centrirao, Mitrović šutirao glavom, ali naš napadač je izborio samo korner posle tog šuta.

40. minut - Pao je tempo meča u završnici poluvremena.

34. minut - Stativa! Šutirao je Živković, Grujić je zakačio loptu i promenio joj smer, ali ona nije završila u mreži, već je pogodila samo okvir gola.

33. minut - Dobru šansu je imao Mitrović, ali nije uspeo da pogodi metu.

29. minut - Vlahović je šutirao glavom, ali neprecizno.

28. minut - Dosta sreće za Srbiju! Paulauskas je promašio veliku šansu, nakon što je majstorski okrenuo Gudelja.

25. minut - Pokušao je Grujić sa nekih 20-ak metara, ali traljavo.

22. minut - Šutirao je Mitrović glavom, ali nije dobro zahvatio loptu, pa je rezultat ostao nepromenjen.

16. minut - GOOOOOOOOL! Srbija vodi 1:0, strelac je Dušan Tadić. Kapiten "orlova" je zatresao mreću gostiju, posle dodavanja Kostića sa leve strane.

14. minut - Šutirao je Vlahović posle dodavanja Tadića, ali traljavo.

9. minut - Srbija ima inicijativu, ali za sada bez konkretnih šansi za našu reprezentaciju.

2. minut - Šutirao je Jankauskas, ali prilično neprecizno.

Utakmica je počela!

20.47 - Pred sam početak meča održan je minut ćutanja u čast preminule legende Siniše Mihajlovića.

20.42 - Intoniraju se himne, prvo Litvanije, a zatim i Srbije.

20.40 - Tribine stadiona "Rajko Mitić" su prilično dobro ispunjene.

Marakana pet minuta pred početak meča

20.20 - Tu je i deda Dušana Vlahovića, sa sve transparentom za svog unuka.

20.00 - Pogledajte kakva je atmosfera ispred Marakane 45 minuta pre početka meča.

19.45 - Do početka utakmice ostalo je još tačno sat vremena.

19.30 - Kod gostiju će šansu sa klupe čekati Zubas, Paukšte, Klimavičijus, Armalas, Sirgedas, Laukžemis, Novikovas, Slivka, Širvis, Romanovski, Upstas i Baravikas.

19.25 - Na klupi za rezerve kod "orlova" ostali su Rajković, Rosić, Milenković, Stojić, Mašović, Mladenović, Radonjić, Ilić, Sergej Milinković-Savić, Samardžić, Đuričić i Joveljić.

19.15 - Poznati su sastavi! Srbija će meč započeti sa sledećih 11:

V. Milinković-Savić - Eraković, Gudelj, Pavlović - Živković, Grujić, Lukić, Kostić - Tadić - Mitrović, Vlahović.

Sa druge strane, Litvanci će zaigrati u ovom sastavu:

Bartkus - Beneta, Girdvainis, Kažukolovas, Lasickas - Šimkus - Jankuaskas, Golubickas, Gineitis, Černiš - Paulauskas.

19.00 - Na našem portalu možete pogledati i očekivani sastav Srbije, dok se čekaju zvanične postave.

18.45 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Srbija - Litvanija.

Uvod

Duel na Marakani će biti sedmi međusobni za Srbiju i Litvaniju, otkad naša reprezentacija igra pod crveno-plavo-belom zastavom, a "orlovi" su do sada upisali pet pobeda i jedan poraz.

U poslednje četiri godine se naš nacionalni tim četiri puta sastao sa Litvanicima i ima sve trijumfe, pa je i večeras breme favorita na plećima izabranika Dragana Stojkovića Piksija.

Što se tiče susreta u Beogradu, Srbija ima tri pobede, sa gol razlikom 11:2.

U okviru prvog kola grupe u kojoj su "orlovi", Mađarska je slobodna, a Crna Gora je savladala Bugarsku u Razgradu.