JOŠ JEDNOM JE DOKAZAO KLASU: Sergej udario 50. recku u dresu Lacija! (VIDEO)

IZVOR: Republika - 02.10.2022 | 12:15

Srpski fudbalski reprezentativac upisao se zlatnim slovima u istoriju kluba iz "Večnog grada".

U okviru 8. kola italijanske Serije A na rimskom "Olimpiku" fudbaleri Lacija deklasirali su ekipu Specije rezultatom 4:0 (2:0).

Jedan od igrača utakmice bio je reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić, koji je sa dva gola u drugom poluvremenu zapečatio trijumf Rimljana.

Tek što je prošao pun sat igre, fudbaleri Lacija su golovima Zakanjija u 12. i Romanjolija u 24. minutu vodili rezultatom 2:0. Strelac premijernog pogotka na ovom susretu Matija Zakanji sjajno je uposlio Sergeja Milinković-Savića koji je preciznim udarcem u donji desni ugao primorao poljskog internacionalca Bartolomeja Dragovskog da po treći put na ovom susretu vadi loptu iz mreže.

Ujedno, ovaj trenutak predstavljao je i istorijski moment kada je srpski vezista u pitanju. Sergej Milinković-Savić je postigao svoj jubilarni 50. pogodak u nebesko-plavom dresu kluba iz Rima, a u nadoknadi vremena je dao i svoj 52!

Lacijali su sada preuzeli drugo mesto na tabeli prvenstva Italije sa 17 bodova, dok je Specija na 13. poziciji sa osam.