SRBIJA JE IPAK KLASA IZNAD: Rutinska pobeda u Budimpešti!

IZVOR: Republika - 24.03.2022 | 20:25

Srbija je gostovala Mađarskoj na prijateljskoj utakmici.

Reprezentacija Srbije je odigrala vrlo zahtevnu prijateljsku utakmicu u gostovanju Mađarskoj, kao deo priprema za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Srbija je autogolom Nađa u 38. minutu i nakon duge provere VAR-a, trijumfovala rezultatom 1:0. Najviše dobrih šansi je imao Aleksandar Mitrović, pogotovo u duelu jedan na jedan sa golmanom Peterom Gulačijem u 77. minutu, a dobru šansu je imao i Radonjić u 85. minutu.

Ipak, imala je i Mađarska dobre šanse, naročito stativa Šefera u poslednjem minutu utakmice. Imali su i druge šanse ali je golman Vanja Milinković Savić uspešno sačuvao svoju mrežu.

Ovim je Srbija dobro započela pripreme i izabranici Dragana Stojkovića Piksija će se zasigurno vratiti iz Budimpešte zadovoljni.

Reprezentacija Srbije će za pet dana, 29. marta, gostovati na još jednoj prijateljskoj utakmici. Ovaj put će domaćin biti reprezentacija Danske. Vreme početka te utakmice je 18:00 časova.

Tok utakmice ste mogli da pratite na našem lajv blogu.

KRAJ UTAKMICE

93. minut Najbolja šansa za Mađarsku! Šefer pogađa stativu, a Soboslai promašuje.

87. minut Drugi žuti karton, ovaj put za Gazdaka zbog starta nad Gudeljom.

85. minut Sjajna kontra Srbije, predvođena Jovićem, ali Radonjić šutira pored gola.

82. minut Šansa za Mađarsku, ali Kalum Stajls šutira previsoko.

79. minut Šalai ponovo pokušao iz daljine, ali opet ne pogađa u okvir gola.

77. minut Aleksandar Mitrović imao zicer, ali je Gulači odlično intervenisao. Najbolja prilika za Srbiju u ovom poluvremenu. Račić menja Veljkovića.

73. minut Nakon duge provere VAR-a, sudija je procenio da nema dovoljno elemenata za penal!

69. minut Velika prilika za Radonjića! Mađarska odbrana sa mukom intervenisala, ali rezultat je ipak ostao nepromenjen. VAR proverava da li je bilo faula u kaznenom prostoru.

66. minut Prvi karton na utakmici! Šefer dobija žuti zbog prigovora!

65. minut Terzić ulazi umesto Nastasića

63. minut Prilika za Mađarsku, Bola u ofsajdu.

59. minut Bola i Gazdag ulaze umesto Nega i Nađa za Mađarsku.

55. minut Stefan Mitrović ulazi umesto Pavlovića.

53. minut  Šansa za Mađarsku! Pokušao je Roland Šalai iz daljine, ali bez uspeha.

45. minut Početak drugog poluvremena. Jović i Radonjić ulaze u igru umesto Živkovića i Lukića.

Drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena! Srbija vodi sa 1:0!

43. minut Sjajan šut Sergeja Milinkovića Savića iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi pored stative.

41. minut Najbolja prilika za Mađarsku! Šut Adama Salaija odlazi pored gola!

38. minut GOOOOOOOL! Nakon odluke VAR-a, Srbija vodi! 1:0! Autogol Nađa!

35. minut Mađari šutnuli loptu sa same gol linije nakon Mitrovićevog šuta! Čeka se odluka VAR-a!

34. minut Dobar centaršut Soboslaija iz prekida. Rezultat nepromenjen.

29. minut Dobar napad Mađarske, ali bez realizacije. Lopta za Srbiju

24. minut Živković na zemlji, prekinuta utakmica. Nastaviće bez poteškoća.

18. minut Mitrović se spetljao u kaznenom prostoru Mađarske. Dosuđen ofsajd.

12. minut Još jedan šut Mađara, Savić ponovo brani. Ofsajd.

11. minut Gol Mitrovića, ali je bio faul u napadu. Rezultat ostaje nepromenjen.

8. minut Odlična odbrana Vanje Milinkovića Savića! Adam Salai je pokušao glavom, ali je bio u ofsajd poziciji.

6. minut Prvi korner na utakmici, za Mađarsku.

18:30 Početak utakmice!

Prvo poluvreme

18:45 Dobrodošli na portal Republika.rs, gde ćete uživo moći pratiti prenos prijateljske utakmice Mađarska - Srbija preko našeg bloga. Utakmica počinje u 19:30. Naša reprezentacija izlazi u sledećem sastavu:

V. Milinković-Savić - Veljković, Nastasić, Pavlović - Živković, Gudelj, Lukić, Kostić - Tadić, S. Milinković-Savić - A. Mitrović