NAVIJAČI SU PREPOZNALI VAŽNOST MEČA: Sloga u odličnom raspoloženju ide na noge lideru u sledećem kolu!

IZVOR: Republika - 05.11.2023 | 15:32

Tim iz Jovca ide kući bez bodova.

U okviru 13. kola Zone Zapad ekipa Sloge iz Despotovca ugostila je sastav Mladosti iz Jovca, domaći tim je u ovaj meč ušao sa osme pozicije i 15 osvojenih bodova, dok su gosti sa četiri boda manje držali 13. mesto u ligi.

Odlično su domaći fudbaleri ušli u utakmicu, opsedali su gol rivala, bili su konkretniji na protivničkoj polovini, i u 18. minutu su uspeli da "otvore" Mladost. Miloš Vujčić je odličnim udarcem savladao golmana Radojkovića, 1:0 za Slogu.

Situacija na terenu se nije menjala, te su domaći na isteku pola sata igre duplirali svoju prednost, strelac drugog gola bio je Nemanja Ilić, 2:0. Uspeli su gosti pred sam odlazak na odmor da smanje zaostatak, "sa kreča" pogodio je Jovan Stević, 2:1.

Drugo poluvreme obeležno je nešto lošijom igrom Sloge, gosti su dobili "svojih pet minuta", pokušavali su u par situacija da stignu do izjednačenja, ali je odbrana domaćina bila na visini zadatka. POGLEDAJ GALERIJU

Sredinom drugog dela meča ravnopravna igra na obe strane, trenutak koji je prelomio utakmicu odigrao se u 85. minutu kada nakon udarca Ilića i fenomenalne odbrane Radojkovića, na loptu natrčava fili Andrejić koji je smešta u mrežu, 3:1 za Slogu, erupcija oduševljenja na tribinama u Despotovcu.

Pred sam kraj meča, na isteku 90. minuta gosti preko kornera i mladog rezerviste Veljka Marjanovića postižu gol za konačnih 3:2.

Sloga (Despotovac) - Mladost (Jovac) 3:2 (2:1)

Sloga: Dragutinović, Milanović, Zdravković, Andrejić, Ljubisavljević, Branković, Ilić, Vujčić (od 76' Teodosijević), Radosavljević (od 85' Miletić), Milošević, Nikodijević

Mladost: Radojković, Marković, Mladenović, Jovanović (od 85' Marjanović), Anđelković, Savić, Todorović, Stević, Drljača (od 51' Manić), Đurić, Milojević

U sledećem kolu Sloga gostuje lideru na tabeli, Moravi iz Ćuprije, dok sastav Mladosti igra opet van svog terena, ovoga puta ide na noge Kušiljevu