TEŽE NEGO ŠTO SE OČEKIVALO: Novak se plasirao u treće kolo Vimbldona!

05.07.2023

20:37

Đoković preskočio Australijanca.

Novak Đoković

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je sa 3:0 (6:3, 7:6, 7:5) pobedio Australijanca Džordana Tompsona.

Nole je slavio posle dva sata i 29 minuta igre u prvom ikada međusobnom duelu sa Tompsonom.

Inače, to je srpskom asu bila jubilarna 30. vezana pobeda na Vimbldonu, pošto za poraz na londonskoj travi ne zna još od četvrtfinala 2017. godine.

Đoković je prvi set otvorio agresivno i već u drugom gemu došao do brejk šanse koju nije iskoristio. Tek u šestom gemu srpski teniser koristi drugo brejk šansu u setu i dolazi do vođstva od 4:2 u gemovima. U narednim gemovima je sigurno servirao za 1:0 u setovima.

Australijanac je u drugom setu mnogo više namučio srpskog tenisera. Đoković je morao da spašava brejk lopte u petom i sedmom gemu, da bi set na kraju otišao u taj brejk. U taj brejku Đoković je bolje servirao i uspeo da u jednom trenutku oduzme servis protivniku, samim tim osvoji i set.

Tokom trećeg seta ni jedan, ni drugi teniser nisu imali prilike za brejk, pošto su servirali bez greške. Prvu brejk loptu Đoković dobija i koristi kao meč loptu u 12. gemu.

Drugi nosilac u Londonu će se u trećem kolu sastati sa Stenom Vavrinkom ili Tomasom Martinom Ečeverijem.

Kladionica Meridian vam poklanja 4.000 RSD BONUSA - pogledaj kompletnu ponudu za Vimbldon na sajtu meridianbet.rs i SASTAVI ŠAMPIONSKI TIKET!

Džordan Tompson - Novak Đoković
3:6, 6:7, 5:7

Tok meča

Treći set

5:7 - Kraj! Novak Đoković je u trećem kolu!

5:6 - Još jedan lagan servis gem za Srbina, pa će u narednom Australijanac opet servirati za opstanak u meču.

5:5 - Uzeo je Nole dva poena na Džordanov servis, ali to je bilo sve što je uspeo da uradi u ovom gemu.

4:5 - Rutinski servis gem za Novaka.

4:4 - Napet gem u kom je bilo dva đusa, a na kraju ga Tompson osvaja i to bez suočavanja sa brejk loptama.

3:4 - Srpski as još jednom čuva svoj servis.

3:3 - Samo jedan poen je Australijanac prepustio Đokoviću u ovom gemu.

2:3 - Sada Nole bez izgubljenog poena osvaja gem na svoj servis.

2:2 - Tompson sa nulom uzima gem protiv Novaka.

1:2 - Srbin je dva poena prepustio protivniku.

1:1 - Đoković je uzeo dva poena na servis rivala, ali nije mogao više od toga.

0:1 - Nole sjajnim servis gemom otvara treći set, pošto ga je osvojio bez izgubljenog poena.

Drugi set

6:7 - Novak Đoković osvaja set! Nole je u taj-brejku slavio sa 7:4.

6:6 - Igraće se taj-brejk! Novak je uzeo gem sa jednim izgubljenim poenom.

6:5 - U ovim trenucima Australijanac lakše osvaja servis gemove.

5:5 - Dramatičan gem na servis Đokovića! Nole je vodio 40:15, ali je opet tek posle đusa došao do gema.

5:4 - Bez izgubljenog poena Tompson osvaja svoj servis gem.

4:4 - Poravnava Srbin, uz dosta muke, rezultat u drugom setu. Vodio je Novak 30:0 i 40:15, ali je na kraju tek posle đusa osvojio gem.

4:3 - Šteta! Ponovo je Nole imao brejk loptu, ali je još jednom nije iskoristio i gem je pripao Tompsonu.

3:3 - Rutinski servis gem za Đokovića.

3:2 - Šteta! Imao je srpski as brejk loptu, ali je nije iskoristio...

2:2 - Novak je uzeo prva dva gema, pa su naredna dva pripala Džordanu, ali od 30:30 je na terenu postojao samo Srbin.

2:1 - Vodio je Australijanac 40:0, da bi potom Đoković stigao do 40:30, ali nije imao snage da dođe do đusa.

1:1 - Sada je i Nole osvojio gem sa jednim izgubljenim poenom.

1:0 - Tompson sa jednim izgubljenim poenom osvaja prvi gem u drugom setu.

Prvi set

3:6 - Novak Đoković osvaja prvi set!

3:5 - Produžio je Tompson set, ali već u narednom gemu Nole servira za njegovo okončanje.

2:5 - Potvrđuje Đoković brejk i sada ga samo gem deli od vođstva u setovima.

2:4 - Brejk! Novak oduzima servis Džordanu i sada je blizu osvajanja prvog seta.

2:3 - Novak istom merom uzvraća, gemom sa nulom.

2:2 - Australijanac bez izgubljenog poena uzima servis gem.

1:2 - Odlično! Nole je imao manje probleme u ovom gemu pošto se suočio sa 15:30, ali je od tog momenta uzeo tri vezana poena.

1:1 - Šteta! Imao je Nole brejk loptu, ali ju je Tompson spasao asom, a potom je došao i do prvog gema na meču.

0:1 - Novak Đoković otvara meč servis gemom koji uzima sa nulom.

Meč je počeo, a prvi na servisu je Đoković.

17.45 - Završen je meč koji se igrao na Centralnom terenu, pa prema poslednjim informacijama, Nole i Džordan će svoj okršaj početi u 18.05.

17.30 - Dobro došli na Republikin lajv blog meča Džordan Tompson - Novak Đoković, koji ne bi trebalo da počne pre 18 časova.