KROZ IGLENE UŠI DO POLUFINALA KUPA: Crvena zvezda posle penala slavila u Kruševcu!

03.05.2023

20:34

Branilac trofeja ostao u igri za duplu krunu.

Napredak - Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su posle boljeg izvođenja penala pobedili Napredak u Kruševcu.

Tokom 90 minuta regularnog toka meča nije bilo golova, pa je penal lutrija rešavala pitanje pobednika. Tu su se bolje snašli crveno-beli, koji su slavili sa 4:2.

Rakonjac je penal seriju otvorio pogotkom, a zatim su mrežu tresli i Šarić i Azarov. Potom su usledila tri promašaja, u režiji Kerkeza, Ivanića i Đekovića. Seriju propuštenih penala je prekinuo Mijatović, zatim je pogodio i Putinčanin, da bi na kraju Bukari dao gol za konačni trijumf.

Penali su mogli da budu i izbegnuti u regularnom toku meča, da su Aleksandar Katai u 25. ili Mirko Ivanić u 87. minutu bili malo precizniji, pošto su pogađali samo stativu.

Šampion Srbije u ovoj utakmici nije imao podršku najvatrenijih navijača, koji su se oglasili saopštenjem.

Preostale tri utakmcie četvrtfinala na programu su u četvrtak, a sastaju se Radnik - Čukarički, TSC - Novi Pazar i Radnički Niš - Vojvodina.

Napredak - Crvena zvezda 0:0 (0:0), penalima 2:4

STADION: Mladost (Kruševac)

SUDIJA: Milan Mitić

NAPREDAK: Petrić - Jovanović, Đeković, Kerkez, Ljubomirac (od 72. Laban) - Putinčanin, Vukajlović, Šarić - Bastajić, Krstić, Čečarić (od 52. Zogović).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - L. Nikolić, Eraković, Dragović (od 89. Milunović), Azarov - Kangva (od 46. Ivanić), Mijailović - Bukari, Katai (od 72. Mijatović), Mitrović (od 72. Prucev) - Rakonjac.

Tok meča

Penali

2:4 - Bukari šalje Zvezdu u polufinale!

2:3 - Putinčanin produžava penal seriju.

1:3 - Pogađa mladi Mijatović.

1:2 - Nema gola! Đekovića je pročitao Borjan i odbranio mu.

1:2 - Nema gola! Petrić je zaustavio šut Ivanića.

1:2 - Nema gola! Borjan brani šut Kerkeza!

1:2 - Azarov je siguran.

1:1 - Pocepao je mrežu Šarić.

0:1 - Rakonjac pogotkom otvara penal seriju.

Prvi šutiraju gosti iz Beograda.

Drugo poluvreme

Kraj! Nije bilo golova u Kruševcu, pa će se pitanje prvog polufinaliste Kupa Srbije rešiti u penal seriji.

Igraće se pet minuta sudijske nadoknade.

88. minut - Loš šut Rakonjca iz dobre pozicije.

87. minut - Stativa! Sjajan šut Ivanića, ali lopta umesto mreže trese samo okvir gola.

84. minut - Odličan šut Nikolića, ali još bolja odbrana Petrića.

78. minut - U prilici je bio Rakonjac, koga je proigrao Mijatović, ali nije uspeo da ugrozi Petrića.

74. minut - Žuti karton za Bastajića.

72. minut - Povređeni Katai izlazi, a menja ga Mijatović. Takođe, Prucev menja Mitrovića, dok kod Kruševljana Ljubomirac ustupa mesto Labanu.

69. minut - Žuti karton za Mitrovića.

68. minut - Opalio je Zogović po lopti, ali je Borjan uspeo da odbrani.

67. minut - Nekontrolisan udarac Ivanića iz daljine.

59. minut - Otkad je ušao u igru, Zogović konstantno pritiska defanzivce Crvene zvezde i otežava im pokušaje da započnu napade.

55. minut - Napredak je imao dobru akciju, ali je Zogović bio u nedozvoljenoj poziciji. Već u narednom napadu je po lopti opalio Šarić, ali je ona otišla iznad gola.

53. minut - Mitrović je šutirao iz dobre pozicije, ali preko gola.

52. minut - Prva izmena i kod domaćina. Zogović je zamenio Čečarića.

Počelo je drugo poluvreme. Umesto Kangve, na terenu je Ivanić.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Bez golova tokom prvih 45 minuta u Kruševcu.

45. minut - Novi pokušaj Kataija, koga je izblokirao Kerkez.

44. minut - Još jednom je pokušao Katai, ali mreža Napretka i dalje miruje.

41. minut - Katai je pokušao da lobuje Petrića, ali je lopta otišla preko gola.

38. minut - Oprobao je udarac i Mijailović, ali lopta nije išla ka okviru gola.

37. minut - Opasan šut Kataija, ali golman Petrić odbija loptu u korner.

33. minut - Žuti karton za Kataija zbog neopreznog starta.

29. minut - Kangva je oprobao udarac sa distance, ali je Petrić odlično odbranio.

25. minut - Stativa! Katai je šutirao sa leve strane, ali je pogodio samo okvir gola.

19. minut - Šutirao je Rakonjac glavom posle kornera Kangve, ali mreža domaćina se nije zatresla.

15. minut - Nastaviće kapiten Crvene zvezde meč.

14. minut - Problem za crveno-bele, pošto se na povredu žali Milan Borjan.

Delije su transparentom odale počast nastradalima u školi na Vračaru.

6. minut - Pokušao je Lazar Nikolić da ugrozi golmana Napretka, ali je lopta prošla pored stative.

Utakmica je počela!

18.29 - Zbog tragedije u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" pred sam početak meča održan je minut ćutanja.

18.20 - Da li je Aleksandar Pešić precrtan na Marakani?

18.00 - Do početka utakmice ostalo je još pola sata.

17.50 - Zna se i koji igrači se nalaze među rezervama.

Na klupi Napretka su Savić, Prijović, Zogović, Pantić, Laban, Mršić, Rosnup, Projić, Matić, Bolha i Jovanović.

Šansu sa klupe u Crvenoj zvezdi čekaće Vasiljević, Spajić, Milunović, Vigo, Rodić, Srnić, V. Nikolić, Ivanić, Prucev, Mituljikić i Mijatović.

17.45 - Poznate su startne postave oba tima.