SEVILJA GOSPODARI LIGOM EVROPE: Andalužani ponizili Junajted! Juventus se provukao, Leverkuzen izdominirao (VIDEO)

23:00

Zna se ko je glavni u drugom po kvalitetu klupskom evropskom takmičenju.

Fudbaleri Sevilje

Sevilja je gospodar Lige Evrope i to je jednostavno tako!

Andalužani u domaćem prvenstvu igraju najgoru sezonu u poslednjoj deceniji, ali zato u takmičenju čiji su apsolutni rekorder sa šest titula (sve su osvojili od 2006. godine) su opet ušli u polufinale.

Posle remija na Old Trafordu prošle nedelje (2:2), Sevilja je u revanšu kod kuće pobedila Mančester junajted sa 3:0.

Jusef En Nesiri je mrežu "crvenih đavola" tresao u osmom i 81. minutu, a Loik Bade je u 47. terao Davida De Heu da vadi loptu iz gola.

Sevilja će u polufinalu igrati protiv Juventusa, koji je eliminisao Sporting.

Pre sedam dana u Torinu je "stara dama" slavila minimalnim rezultatom, dok je u uzvratnom meču u Lisabonu bilo 1:1.

Adrijen Rabio je u devetom minutu doveo "bjankonere" u vođstvo, a u 20. je Markus Edvards iz penala poravnao rezultat. Međutim, nisu Portugalci imali snage da izbore makar produžetke.

Mesto među četiri najbolje ekipe Lige Evrope je osigurao je i Bajer Leverkuzen.

"Farmaceuti" su pre nedelju dana kod kuće kiksirali protiv Union Sen Žila, ali su u Belgiji u revanšu pobedili sa 4:1.

Bajer je na poluvremenu već imao dva gola prednosti, pošto su se u strelce upisivali Musa Dijabi i Mičel Baker, a Džeremi Frimpong je povisio na 3:0 u nastavku.

Kasper Terho je u 65. minutu postigao gol nade za Belgijance, ali je Adam Hložek u 79. postavio konačan rezultat.

Leverkuzen će u polufinalu igrati sa Romom ili Fejenordom, koji pitanje pobednika nisu rešili za 180 minuta, već će to učiniti posle produžetaka ili eventualno penala.