PARTIZAN KONAČNO SKINUO MRAK: Gol Rikarda PRESUDIO hrabrom Voždovcu, crno-beli ostvarili prvu prolećnu pobedu u Humskoj! (VIDEO, FOTO)

05.04.2023

15:22 >> 18:27

"Parni valjak" na Gomešov pogon!

Fudbaleri Partizana slave vodeći gol protiv Voždovca

Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac u Humskoj u 29. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije rezultatom 1:0 (1:0).

Strelac odlučujućeg pogotka bio je Rikardo Gomeš već u 5. minutu utakmice, koja će ostati upamćena po sjajnim odbranama golmana Andrije Katića, koji je sprečio ubedljiviji poraz Voždovčana.

Klub iz Humske je osvojio 57. prvenstveni bod, a ostvario je prvi prolećni trijumf na domaćem terenu, izuzetno bitan u borbi sa TSC-om, Čukaričkim i Vojvodinom.

Brojne prilike je propustio domaćin, Gomeš je pogodio i stativu desetak minuta pre kraja, dok je pomenuti Katić odbranio nekoliko šuteva Menigu i Joviću.

Partizan je meč završio sa devet upućenih udaraca u okvir gola, ali je na kraju upisao "minimalac".

U narednoj rundi, poslednjoj u sklopu regularnog dela prvenstva, gostovaće Čukaričkom, dok će Voždovac na krovu ugostiti upravo Topolce.

Tok duela mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Partizan - Voždovac 1:0 (1:0) /Gomeš 5/

Kraj utakmice - Partizan konačno pobedio u Humskoj!

90+1. minut - Katić je ponovo sprečio promenu rezultata, posle šuta Jovića, koji je potom zamenjen.

90. minut - Tri minuta sudijske nadoknade.

86. minut - Golman Voždovca je skinuo novi zicer, ovoga puta Baždaru.

82. minut - Katić je nastavio da briljira, zaustavio je pokušaj Gomeša i sačuvao nadu svog tima.

79. minut - Sreća je bila na strani "zmajeva"! Strelac vodećeg gola je pogodio stativu!

Zamalo dvostruki strelac - Rikardo Gomeš

75. minut - Umalo šok u Humskoj! Kadrić je šutirao neprecizno iz sjajne pozicije, Stevanović nije morao da interveniše, a Voždovac je lako mogao da kazni silne promašaje domaćina.

73. minut - Menig nije iskoristio novu stopostotnu priliku, sjajno ga je proigrao Filipović, ali je Katić opet bio na visini zadatka.

72. minut - Vujačić je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta se odbila u korner.

69. minut - Opao je ritam na popularnom "JNA", Duljaj je odlučio da zameni Natha, a na terenu je Baždar.

64. minut - Holanđanin je ponovo bio u glavnoj ulozi, ali je čuvar mreže Voždovčana napravio novu sjajnu paradu kojom je sprečio promenu rezultata!

Detalj iz Humske

62. minut - Jović je slabo zahvatio loptu, bio je neometan, ali je uputio neprecizan šut sa distance.

61. minut - Mijailović je takođe zaradio javnu opomenu.

59. minut - Damjanović se oklizao, izgubio loptu, pa je faulirao Rikarda, žrtvovavši žuti karton.

53. minut - Teodorović je pogodio stativu, ali je signalizirana ofsajd pozicija.

47. minut - Katić je odbranio šut Natha, lopta se odbila do Meniga, ali ju je poslao preko gola!

46. minut - Počinje drugo poluvreme.

Pogodak Rikarda je napravio razliku u prvom poluvremenu!

45. minut - Igraće se još jedan minut.

44. minut - Poigravao se golman Voždovca, predao je loptu rivalu, ali Menig nije bio dovoljno konkretan, pa nije došlo do promene rezultata.

35. minut - Defanzivac Voždovca Đorđević spasao je čist gol! Izraelac je izveo slobodan udarac, tri igrača Partizana su išla na loptu, ali je štoper gostiju intervenisao i izbacio je u korner.

30. minut - Ekipa iz Zaplanjske ulice uspela je da uspostavi terensku ravnotežu, ali i dalje ima minimalan rezultatski zaostatak.

22. minut - Opet su pretili crno-beli iz kontre, Menig je još jednom uposlio Jovića, ali je on šutirao neprecizno.

20. minut - Natho je odlično izveo udarac iz ugla, loptu ka golu "zmajeva" uputio je Saničanin, ali je pogodio spoljni deo mreže.

19. minut - Uzvratio je "parni valjak" preko jovića, ali je njegov pokušaj odbranio Katić, izbacivši loptu u korner.

18. minut - Prva šansa za goste, udarac Pantovića izblokirao je Saničanin, bez promene rezultata.

10. minut - Neverovatan promašaj Meniga koji je iz blizine prebacio Katićev gol, posle sjajnog dodavanja Jovića.

5. minut - GOOOOOL! Rikardo Gomeš je ekspresno doveo Partizan u vođstvo - 1:0! Golu najboljeg strelca "parnog valjka" prethodila je maestralna reakcija Natha, ofanziva domaćina se isplatila već na samom startu susreta.

1. minut - Glavni arbitar Pavle Tomić dao je znak za početak utakmice.

Počinje meč u Humskoj

16:28 - Gotovo prazne tribine stadiona Partizana koji je pod snegom, igrači izlaze na teren.

16:20 - Duljaj je još jednom prokomentarisao "slučaj" Dijabate, rekavši da je fokusiran na igrače koje ima na raspolaganju.

Partizan se nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa 54 osvojena boda i čeka ga grčevita borba za vicešampionsku titulu, koja donosi plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Drugoplasirani TSC ima 58, Čukarički je na 56, te četa trenera Igora Duljaja ima imperativ pobede nad popularnim "zmajevima".

Crno-beli su poraženi od Vojvodine na "Karađorđu" rezultatom 2:1, pa im je sada ugrožena i pozicija broj 4, a gotovo neverovatno deluje podatak da u Humskoj još uvek nisu ostvarili trijumf tokom prolećne sezone, kako na domaćoj, tako i na evropskoj sceni.

Sa druge strane, Voždovčani se nalaze u plej-of zoni sa 39 bodova, nemaju briga oko opstanka u ligi i mogu da odigraju potpuno rasterećeno na stadionu "JNA".

Kormilar "parnog valjka" odlučio je da napravi dve promene u startnoj postavi u odnosu na novosadski derbi. Na mestu štopera Siniša Saničanin će zameniti Svetozara Markovića, dok će Danilo Pantić početi meč umesto Andresa Kolorada.

SASTAVI TIMOVA

Partizan: Stevanović – Filipović, Vujačić, Saničanin, Urošević – Fejsa, Pantić – Menig, Natho, Jović – Rikardo.

Voždovac: Katić – Damjanović, M. Đorđević, Đuričić – Mijailović, Lazarević, Matić, Nešković, Pantović – Jočić, Teodorović.