NOVI PORAZ PARTIZANA: Vojvodina nadigrala crno-bele i uključila se u trku za Ligu šampiona (VIDEO)

01.04.2023

22:00

"Stara dama" pobedila "parni valjak" na Karađorđu.

Vojvodina - Partizan

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Partizan u Novom Sadu rezultatom 2:1 (0:0), u okviru 28. kola Superlige Srbije.

Novosadski crveno-beli su potpuno zasluženo ostvarili trijumf u derbiju kola, pošto su tokom 90 minuta prikazali više od beogradskih crno-belih.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a mrežu kluba iz Humske načeo je njegov bivši igrač Filip Malbašić u 53. minutu.

Još jedan nekadašnji as "parnog valjka" Nemanja Nikolić je u 84. minutu duplirao prednost "lala".

Na kraju je u 90. minutu direktno iz slobodnog udarca Danilo Pantić postigao utešni pogodak za Partizan.

Ovom pobedom se Vojvodina aktivno uključila u borbu za drugo mesto, koje vodi u Ligu šampiona, iako je peta, ali ima pet bodova manje od TSC-a. Sa druge strane, Partizan je treći, ali ukoliko Čukarički slavi u nedelju protiv Radničkog iz Niša, crno-beli će pasti na četvrtu poziciju.

Vojvodina - Partizan 2:1 (0:0)

/Malbašić 53, N. Nikolić 84 - Pantić 90/

STADION: Karađorđe

SUDIJA: Srđan Jovanović

VOJVODINA: Carević - Lazarević, Jeličić, Traore, Ljubisavljević - Topić, Zukić (od 76. Milosavljević) - Malbašić (od 76. Baraj), U. Nikolić (od 63. Simić), Čumić (od 82. Busnić) - Milošević (od 63. N. Nikolić).

PARTIZAN: Stevanović - Živković, Vujačić, Marković, Urošević - Fejsa, Kolorado (od 59. Pantić) - Menig (od 66. Jevremović), Natho (od 66. Baždar), Jović - Rikardo.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Vojvodina je pobedila 2:1!

Igraće se još četiri minuta.

90. minut - GOOOOOOOOOOL! Danilo Pantić sjajnim golom iz slobodnog udarca smanjuje na 2:1!

84. minut - GOOOOOOOOOOL! Vojvodina vodi 2:0! Simić je proigrao Nemanju Nikolića, koji je hirurški preciznim udarcem matirao Stevanovića.

79. minut - Velika šansa! Baždar se iznenada našao oči u oči sa Carevićem, ali je crnogorski golman sjajnom reakcijom izašao kao pobednik.

75. minut - Tražili su crveno-beli penal, pošto je Simić oboren u kaznenom prostoru, ali Srđan Jovanović je samo odmahnuo rukom. Ubrzo je i iz VAR sobe njegova odluka potvrđena.

72. minut - Prvi šut gostiju u okvir gola. Urošević je opalio po lopti, ali nije bilo opasnosti po Carevića koji ju je lako ukrotio.

70. minut - Vojvodina sigurnom igrom čuva prednost.

55. minut - Šutirao je Fejsa iz povratnog pasa, ali vrlo neprecizno.

53. minut - GOOOOOOOOOL! Vodi Vojvodina! Čumić je centrirao, a glavom je mrežu "parnog valjka" zatresao Filip Malbašić.

Počelo je drugo poluvreme. Za sada nema izmena.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nije bilo golova u Novom Sadu tokom prvih 45 minuta igre.

40. minut - Bliži se kraj prvom delu, a uzbuđenja na Karađorđu baš manjka.

27. minut - Šutirao je Čumić sa distance, ali je bio neprecizan.

21. minut - Stevanović spasava Partizan. Zukić je odlično šutirao, ali je golman crno-belih bio na visini zadatka. Potom je u nastavku akcije zaustavio i pokušaj Malbašića.

8. minut - Umalo je Zukić doveo Vojvodinu u vođstvo, ali je lopta prošla tik iznad prečke.

5. minut - Jović je šutirao glavom sa peterca, ali preko gola domaćina.