Kamioni blokirali granične prelaze

Republika.rs

Autor:

Vesti

03.10.2018

17:12

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Udruženja prevoznika blokirala su četiri granična teretna terminala u Srbiji u znak protesta zbog visoke cene goriva, malog povraćaja akciza i problema s naplatom terminala sa kojim se suočavaju već deset godina.

RepublikaFoto: Privatna arhiva
Prevoznici blokirali granične prelaze

Zbog protesta bili su blokirani terminali Kelebija, Šid, Vatin i Preševo, i to do 16 časova.

Prevoznici su objasnili da, za razliku od prevoznika iz regiona, oni plaćaju od 20 do 40 odsto višu cenu goriva, a traže i da se prekine praksa naplate pristupa terminalima jer je država to dala privatnicima, pa po kamionu moraju da plate recimo 1.400 dinara u Šidu, 2.500 na Kelebiji, dok negde ne moraju. Oni sada traže da se sa takvom praksom prekine.

Oni zato traže da im država dozvoli subvencije za kupovinu novih kamiona, kako bi se izjednačili sa drugim privrednicima i poljoprivrednicima, kao i da se pobošlja protočnost granice jer zadržavanje u drugim zemljama traje do sat-dva, dok oni provode i po 15 do 20 sati.

RepublikaFoto: Privatna arhiva
Blokada na 4 prelaza

Razgovori ovim povodom otpočeli su sa predstavnicima Ministarstva finansija, a novi sastanak zakazan je za 5. oktobar. No, prevoznici kažu da je iskustvo pokazalo da nisu ozbiljni, dok iz ministarstva kažu da ne žele da pregovaraju na ulici.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading