OVAJ GRAD U SRBIJI GUŠI SE U SMEĆU! Hitno uvedena vanredna situacija - OZBILJNO UGROŽENO ZDRAVLJE LJUDI!
Preti epidemija zaraznih bolesti.
Foto: Shutterstock/Evgenii Bakhchev
Na današnjoj sednici Štaba za vanredne situacije opštine Sjenica doneta je odluka o uvođenju vanredne situacije zbog nagomilavanja komunalnog otpada i povećanog rizika od širenja zaraznih bolesti.
Kako je navedeno u odluci koja je objavljena na sajtu Opštine Sjenica, vanredna situacija se proglašava zbog moguće pojave epidemije zaraznih bolesti i ugrožavanja zdravlja stanovništva, koje mogu nastati kao posledica neodlaganja komunalnog otpada na teritoriji opštine Sjenica.
Vanredna situacija je proglašena radi preduzimanja preventivnih i operativnih mera na sprečavanju moguće pojave zaraznih bolesti.
Foto: RINA
Mediji prenose da je do problema sa odlaganjem smeća u Opštini Sjenica došlo nakon blokade deponije Goveđak od strane meštana okolnih sela, koji navode da im deponija pravi probleme.
Situacija ispred deponije Goveđak kod Sjenice tokom čitavog dana je na ivici incidenta, a na licu mesta su i jake snage policije koje obezbeđuju prostor.
Nekoliko desetina meštana blokiralo je deponiju, za koju je postignut dogovor da se na nju više smeće ne odlaže. Međutim, danas je opet pokušano da se na nju odloži otpad što je dovelo do eskalacije.
- Došlo je dosta ljudi da nas uplaši, ali mi ne odustajemo i nemamo nameru da se sklanjamo. Čak su pokušali da mašinama razvale ulaz, ali nismo to dopustili. Postigli smo dogovor, ali nisu ga ispoštovali. Tu je danas policija koja sprečava da dođe do većeg incidenta i fizičkog obračuna - kaže za RINU jedan od meštana Slađan Nedović.
Usled velikog broja kamiona, ali i vozila magistralni put Sjenica - Nova Varoš je potpuno blokiran.
Bonus video
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)