NOSI JE VIŠE OD 2.500 LJUDI! Razvijena srpska zastava teška jednu tonu na skupu "Srbija jedna porodica" - SNIMAK ZA ISTORIJU! (FOTO, VIDEO)
Jedinstven prizor u glavnom gradu Srbije.
Foto: TANJUG/ AMIR HAMZAGIĆ/ bg
Najveća zastava Srbije - dugačka 500 metara i teška tone - prikazana je na skupu 27. juna u Beogradu.
Reč je o najvećoj zastavi ikada napravljenoj u Srbiji - džinovskoj trobojci površine oko 4.000 kvadratnih metara, dužine 500 metara, širine osam metara i težine oko jedne tone, koja je nastajala tokom višenedeljnog rada velikog broja ljudi, posebno žena angažovanih na šivenju, spajanju i završnoj izradi platna.
Zastavu od Ulice kneza Miloša prema Domu Narodne skupštine nosi oko 2.500 učesnika skupa, a na čelu kolone je ministar finansija Siniša Mali.
Na skup je stigao veliki broj građana iz cele Srbije, a neki od njih su došli peške.
Na okupljanje u Beogradu stiglo je i nekoliko hiljada Srba sa Kosova i Metohije.
Sa Zelenog venca do Skupštine je stigao i korteo u kojem su bili mladi, kao i velika grupa bajkera koja je od Palate Srbija prošla kroz grad.
Sve o skupu "Srbija jedna porodica" u posebnoj vesti.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)