ISTORIJSKI DAN ZA CELU SRBIJU! Sutra se pušta deonica Moravskog koridora kod Kraljeva - prvi digitalni auto-put u punom profilu!
Svečanosti će prisustvovati predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, čime se obeležava završetak još jednog ključnog dela prvog digitalnog auto-puta u Srbiji.
Foto: RINA, Tanjug/Predsedništvo Srbije
Nova deonica Moravskog koridora, od petlje Adrani kod Kraljeva do petlje Preljina kod Čačka, biće svečano puštena u saobraćaj sutra, u petak 26. juna 2026, u 17 časova.
Svečanosti će prisustvovati predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, čime se obeležava završetak još jednog ključnog dela prvog digitalnog auto-puta u Srbiji.
- Zajedno gradimo budućnost! Ponosan na Srbiju i njene građane - napisao je Vučić.
Ova poddeonica Sektora 3, duga 28,71 kilometar, direktno spaja Kraljevo s auto-putem Miloš Veliki u Preljini. Time se drastično skraćuje vreme putovanja između dva velika privredna centra i omogućava brži i bezbedniji saobraćaj za više od pola miliona građana centralne Srbije.
Predsednik Vučić je nedavno izrazio ogromno zadovoljstvo i ponos povodom završetka ovih radova. Predsednik je istakao koliko je ovaj projekat bio nezamisliv u prošlosti:
- Niko u Srbiji nije ni pomislio da ćemo imati auto-put do Kraljeva. Radujem se otvaranju i izuzetno sam srećan što spajamo Čačak i Kraljevo jer to menja sve za ljude u ovom kraju, donosi investitore i novu budućnost.
Prvi digitalni auto-put u punom profilu
Prema informacijama iz preduzeća "Koridori Srbije", saobraćaj će se na novootvorenoj deonici od sutra popodne odvijati u punom profilu auto-puta (sa po dve kolovozne i jednom zaustavnom trakom u oba smera), projektovanom za brzine do 130 km/h.
Završetkom ovog dela Moravskog koridora (auto-put A-5), Srbija ubrzano korača ka spajanju Koridora 10 i Koridora 11, što trajno menja ekonomsku i infrastrukturnu mapu cele države.
Podsećamo i da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio danas da će veliki skup, na kome će se okupiti građani cele zemlje, održati 27. juna ispred Narodnje skupštine u Beogradu, s početkom u 18 časova.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)