"NISAM STIGAO NA SEDNICU": Parandilović sramno pokušao da se izvuče iz "afere Priboj"!
Povod za novu polemiku postala su dokumenta narodnog poslanika Miloša Parandilovića, nastali u razmaku od svega dva dana.
Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović
Miloš Parandilović, novi "junak" blokaderske opozicije koji je u roku od 48 sati uspeo da od poruke "bio sam na poslu", nakon koje je otkriveno da nije bio, došao do konstatacije "nisam stigao na sednicu".
Narodna skupština dobila je novu aferu i to "aferu Priboj" kako ju je nazvao poslanik Srpske napredne stranke Aleksandar Mirković.
Povod za novu polemiku postala su dokumenta narodnog poslanika Miloša Parandilovića, nastali u razmaku od svega dva dana.

Foto: Privatna arhiva
U dopisu od 17. juna 2026. godine, koji je upućen Generalnom sekretaru Narodne skupštine, Parandilović navodi da zbog obaveza nije stigao da se upiše u evidenciju prisustva narodnih poslanika, te traži da bude dodat na spisak prisutnih kako bi mu bili isplaćeni putni troškovi.
Međutim, samo dva dana kasnije, 19. juna, usledio je novi dopis u kojem povlači prethodni zahtev. U njemu navodi da je tog dana prisustvovao sednici Skupštine opštine Priboj i da zbog gužve u saobraćaju nije uspeo da do 18 časova stigne na sednicu Narodne skupštine Srbije.

Foto: Privatna arhiva
Upravo ta dva dokumenta otvorila su nova pitanja o tome šta se zapravo dogodilo 17. juna.
Prethodno je poslanik SNS Aleksandar Mirković tokom skupštinske rasprave izneo tvrdnje da je identifikaciona kartica Miloša Parandilovića ubačena u sistem u 15 časova, pet minuta i 25 sekundi, a izvučena minut i 21 sekundu kasnije.
Mirković je tada naveo da je na osnovu toga trebalo da budu obračunati putni troškovi u iznosu od oko 15.000 dinara, ali da su ga tokom dana kontaktirali građani iz Priboja, tvrdeći da se Parandilović u to vreme nalazio upravo u tom gradu.
- Ljudi iz Priboja su mi slali poruke i govorili da je fizički nemoguće da je u to vreme bio u Beogradu. Ako je bio u Priboju, kako je mogao da bude u Skupštini? Ako nije bio u Skupštini, ko je koristio njegovu karticu? Građani Srbije zaslužuju odgovor - rekao je Mirković.
On je podsetio da Poslovnik Narodne skupštine precizno reguliše korišćenje identifikacionih kartica i ocenio da bi eventualna zloupotreba predstavljala ozbiljno pitanje.
Zbog svega, Mirković je slučaj nazvao "aferom Priboj", podsećajući na nekadašnje političke afere "Bodrum" i "Solun".
Zbog svega se nameće pitanje: šta se dogodilo između 17. i 19. juna i zašto su u razmaku od samo dva dana usledila dva različita objašnjenja?
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)