PRESEK IZLAZNOSTI DO 10 ČASOVA! U Kladovu glasalo 13,49 odsto upisanih birača, evo kako je u ostalim mestima
Na snazi izborna tišina.
Foto: Shutterstock
Upravo je objavljen prvi presek izlaznosti na lokalnim izborima koji se održavaju danas u 10 mesta u Srbiji. Prvi presek izlaznosti dolazi iz Kladova, odmah potom stigao je izveštaj iz Bora, pristižu i iz ostalih mesta.
Foto: ST/Vladimir Lukić

Izlaznost na lokalnim izborima u Kuli do 8 časova je 3,84 odsto, rečeno je za Tanjug iz Opštinske izborne komisije. Kako su naveli, do 8 časova glasalo je 1.277 glasača.
Predsednici biračkih odbora prijavili su velike gužve na biračkim mestima i veliku zainteresovanost građana za glasanje do prvog preseka u osam časova.
Do 8 časova, kako navode, nije bilo neregularnosti. Opštinska izborna komisija saopštavaće rezultate izlaznosti na svaka dva sata do 18 časova. Sva biračka mesta u Kuli otvorena su na vreme.
Foto: ST/Vladimir Lukić

Presek izlaznosti iz Bora: Do 8 časova glasalo oko 3 odsto upisanih birača
Izlaznost na lokalnim izborima u Boru do 8 časova je oko 3 odsto upisanih birača, izjavila je sekretarka Opštinske izborne komisije Ljubinka Jelić.
Jelićeva je rekla za Tanjug da je do 8.00 časova glasalo 1.206 birača.
Navela je i da su sva biračka mesta otvorena na vreme i da su "uočene manje nepravilnosti, koje su brzo rešavane".
Navela je da današnje izbore prati više od 800 posmatrača i pet stranih delegacija koje su dobile akreditaciju da posmatraju izbore.
Lokalni izbori u 10 gradova
Lokalni izbori u 10 gradova
Lokalni izbori u 10 gradova
Lokalni izbori u 10 gradova
Lokalni izbori u 10 gradova
Lokalni izbori u 10 gradova
Lokalni izbori u 10 gradova
Lokalni izbori u 10 gradova
Lokalni izbori u 10 gradova
Lokalni izbori u 10 gradova
Prvi presek izlaznosti
Presek izlaznosti biće objavljivan na svaka dva sata
Prvi presek izlaznost u Kladovu: Do 8 časova glasalo 2,8 odsto upisanih birača
Izlaznost na lokalnim izborima u Kladovu do 8 časova je 2,8 odsto upisanih birača, izjavila je član Opštinske izborne komisije u Kladovu Vesna Ćeha. Ona je za Tanjug rekla da je do 8.00 časova glasalo 597 birača..
Redovni lokalni izbori u 10 mesta u Srbiji održavaju se danas. Birališta su otvorena u 7 časova, a zatvaraju se večeras u 20 sati. Glasa se u sledećim mestima: Bor, Aranđelovac, Bajina Bašta, Kladovo, Knjaževac, Kula, Lučani, Majdanpek, Smederevska Palanka i Sevojno (gradska opština Užica). U toku je izborna tišina, koja će trajati do zatvaranja biračkih mesta.
Drugi presek izlaznosti
10.38 - DRUGI PRESEK U KLADOVU
Izlaznost na lokalnim izborima u Kladovu do 10 časova je 13,49 odsto upisanih birača, izjavila je član Opštinske izbortne komisije u Kladovu Vesna Ćeha.
Ona je za Tanjug rekla da je do 10 časova glasalo 2.846 birača.
10.36 - DRUGI PRESEK U BORU
U Boru je do 10 časova je izašlo 6,66 odsto glasača.
10.31 - DRUGI PRESEK U LUČANIMA
U Lučanima je do 10 časova je izašlo 12 odsto glasača.
10.30 - DRUGI PRESEK U BAJINOJ BAŠTI
U Bajinoj Bašti je do 10 časova je izašlo 12 odsto glasača.
Na snazi izborna tišina
Izborna tišina uoči lokalnih izbora počela je 26. marta u ponoć, i nju reguliše zakon. Iako se izbori održavaju u 10 mesta, ona se odnosi na sve građane Srbije, jer su mediji putem kojih se kampanja vodi dostupni u svim lokalnim sredinama. Glasa se do 20 časova, do kada i važi izborna tišina.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)