IZBORI JOŠ NISU NI RASPISANI, A VEĆ LETI PERJE! Opšti haos u Kuli, opozicija NEĆE sa blokaderima - NIŠTA OD ZAJEDNIČKE LISTE

Republika.rs

Autor: Republika/Z.M.

Vesti

16.01.2026

08:45

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Nevolje u opozicionom raju

IZBORI JOŠ NISU NI RASPISANI, A VEĆ LETI PERJE! Opšti haos u Kuli, opozicija NEĆE sa blokaderima - NIŠTA OD ZAJEDNIČKE LISTE

Foto: Tanjug Marko Đoković/'shutterstock/Mini Onion

Iako lokalni izbori u Kuli još nisu ni raspisani, opoziciona politička scena već je u haosu, a jedno je jasno - zajedničke liste, poput onih iz Kosjerića i Mionice, neće biti. Dok se deo "tradicionalne" opozicije trudi da se ujedini i skupi koji glas više, blokaderi jasno poručuju da ne žele saradnju sa nekim od novih opozicionih stranaka koje su se nedavno pojavile u gradu. Takoreći, ništa još nije ni počelo, a već opšti haos među kompletnom opozicijom.

Ljiljana Knežević iz Inicijative "Mladi Kule" istakla je u uključenju za jednu proopozicionu televiziju da su prethodni pokušaji ujedinjenja opozicije naišli na prepreke.

- Imali smo razgovore i sastanke sa lokalnom opozicijom. Pozvali smo ih da se priključe našoj listi, ali kao pojedinci, bez stranačkih organizacija. Međutim, samim ujedinjenjem opozicije, ona se odvojila od ideje jedinstvene liste. Do realizacije tih dogovora nije došlo, iako oni traju više od šest meseci. Oni su se ujedinili sa opozicijom od koje smo se mi, a i studenti, jasno ogradili prvog dana protesta. Ovde ne pričamo o opoziciji koja je postojala u Kuli do nedavno – rekla je Kneževićeva.

 

 

Na pitanje od kojih konkretno partija se inicijativa ograđuje, Knežević je pojasnila kako izgleda opoziciona scena u ovom gradu.

- Ogradili smo se od opozicije uopšte. U Kuli postoje grupe građana, a ne stranačke organizacije. Opozicione stranke, od kojih su se ranije ograđivali studenti, ograđujemo se i mi. Tek sada dolaze partije koje otvaraju brendirane lokale i nastupaju sa idejom jedinstvene opozicije. To su Novi DSS, SSP i POKS. Ove stranke nisu postojale u Kuli do sada, a ujedinjena opozicija je, praktično, nastala preko noći – rekla je Kneževićeva.

Ako je ovakav haos među opozicijom već sada, kako li će tek biti kada se izbori raspišu?

Podsetimo, poslednji lokalni izbori u opštini Kula održani su u aprilu 2022. godine, istovremeno sa parlamentarnim i predsedničkim izborima. U maju iste godine konstituisana je Skupština opštine Kula.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO

Komentari (8)

Loading
Vukasin

16.01.2026 08:53

Izbori nisu ni raspisani, a oni se već raspadaju 😂 karma radi punom snagom.

Darko

16.01.2026 08:54

Hteli da ruše Srbiju, a ne mogu ni sami sa sobom da se dogovore.

Vanja

16.01.2026 08:55

Opšti haos – svako vuče na svoju stranu, zato i pucaju po šavovima.

Iva

16.01.2026 08:55

Oni imaju različite interese zato i ne mogu da se slože