ZNAČAJAN PROJEKAT ZA GRAĐANE OSTVAREN UZ PODRŠKU UAE: Brnabićeva svečano otvara Servisni centra eUprave u TC "Galerija"!
Ana Brnabić svečano otvara Servisni centar eUprave, u Tržnom centru Galerija.
Foto: FOTO TANJUG/ Narodna skupština Repulike Srbije/ Peđa Vučković/ bg
Danas u 9 časova, predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić svečano otvara Servisni centar eUprave, u Tržnom centru Galerija u Beogradu.
Otvaranje prvog Servisnog centra eUprave u tržnom centru Galerija je konkretan rezultat Memoranduma o razumevanju koji je Vlada Republike Srbije potpisala 2022. godine sa Vladom Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE).
Obraćanje Ane Brnabić
- Veliko je zadovoljstvo što sam ovde danas sa vama, da otvorimo prvi Servisni centar eUprave za građane Srbije. Podsetiću vam samo da smo pre dve nedelje otvorili novu zgradu e-Uprave, Ložionicu, i time smo rekla bih obležili jedan istorijski dan kada smo po prvi put ikada otvorili jednu zgradu javne uprave za građane, da dođu kada god žele da zatraže pomoć, da kažu šta su im se to ne sviđa u onim uslugama koje njma pružamo kao lokalna samouprava ili kao država ili kao javna uprava, da li kao izvšna ili zakonodavna vlast. Dakle, svi mi kao tim koji mora da bude 24 sata 7 dana u nedelji na usluzi i građanima i privredi. Dakle po prvi put smo pre dve nedelje otvorili jednu zgradu eUprave za građane - rekla je Brnabić.
- Sada činimo jedan korak da lje mi praktično sada dolazimo građanima na noge tamo gde su građani. U ovo slučaju jedan tržni centar koji dnevno obiđe između 55 i 60 hiljada građana. Dakle po prvi put mi ono što smo videli po ugledu ono što smo videli kod naših prijatelja iz UAE izlazimo iz okvira javene administracije, šaltera... i dolazimo kod građana kako bismo dodatno pokazali da nisu tu građani zbog nas nego da smo mi tu zbog njih. I ove u ovom tržnom centru građani mogu da svrate ovde i da završe neke svoje poslove. Izvade izvod iz matičnih knjiga ili dobiju neko uverenje... kako ne bi gubili vreme na šalterima i kako ne bi dolazili.
Foto: FOTO TANJUG/ Narodna skupština Repulike Srbije/ Peđa Vučković/ bg
Prvi servisni centar Kancelarije za IT i eUpravu, uspostavljen uz podršku Vlade Ujedinjenih Arapskih Emirata, biće otvoren za građane svakog dana.
U okviru centra građani će, u direktnom razgovoru sa zaposlenima, moći da dobiju sve informacije o postojećim i novim elektronskim uslugama, otvore nalog na Portalu eUprava i postanu eGrađani.
Kako je ranije najavljeno, prisutnim medijima će se obratiti predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, zamenik ministra za poslove Kabineta, zadužen za konkurentnost i razmenu iskustva Ujedinjenih Arapskih Emirata, Luta Abdulah Naser i šef Odeljenja za državne usluge Vlade UAE, Muhamed Bin Taliah.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (4)
Goran
28.10.2025 09:38
Država je pokazala da ide napred i da želi da građanima olakša stvari.
Dijana
28.10.2025 09:39
Odličan potez..
Jovana
28.10.2025 09:43
Veliki napredak za Srbiju
Luka
28.10.2025 10:03
U pravu je..