VUČIĆ SE OGLASIO O TOMPSONOVOM KONCERTU: "Cela Evropa će da ćuti..."
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je taj koncert "najveći koncert u svetu, koncert podrške neonacističkim vrednostima, ustaškim vrednostima".
Foto: Profimedia/Cropix,TANJUG/JOVANA KULAŠEVIĆ
Večeras se u Zagrebu održava koncert Marka Perkovića Tompsona, čije pesme slave ustaštvo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je taj koncert "najveći koncert u svetu, koncert podrške neonacističkim vrednostima, ustaškim vrednostima".
- I cela Evropa će da ćuti, rekao je Vučić, na ceremoniji otvaranja deonica Preljina-Požega, na autoputu Miloš Veliki i prokomentarisao primedbe Srbiji iz Hrvatske: "Hrvati eksperti za demokratiju, oduvek je tako, i 1941. su bili eksperti za demokratiju, svaki put su nam držali predavanje o demokratiji".
Očekuje se pola miliona na Tompsonovom koncertu
Kako su pisali hrvatski mediji, očekuje se pola miliona ljudi na Hipodromu u Zagrebu na koncertu Marka Perkovića Tompsona, a veliki broj Hrvata je već stigao na mesto gde će se koncert održati večeras.
Svi nose crnu odeću, beretke, hrvatske zastave i majice sa hrvatskim motivima i uzvikuju: "Za dom spremni!"
Mnoge pesme na njegovim koncertima počinju upravo sa ustaškim pozdravom "Za dom spremni".
Tekstovi njegovih pesama slave istoriju NDH i akciju Oluja.
Inače, austrijsko ministarstvo spoljnih poslova u Beču izdalo je pred pomenuti koncert upozorenje za austrijske građane koji putuju u Hrvatsku, uz poruku da prate savete i preporuke nadležnih.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (22)
Ema
05.07.2025 16:06
Vucic je mudar politicar koji je izjavom postavio stvari na svoje mesto.
Olivera
05.07.2025 16:13
Vučić je potpuno u pravu, koncert koji veliča ustaštvo je sramota, a tišina EU još veća
Marko
05.07.2025 16:13
Hvala predsedniče što ne dozvoljavaš da se istorija prekraja i da se zločinci slave
Sanja
05.07.2025 16:14
Kada se ćuti pred neonacizmom, neko mora da digne glas, i to je upravo Vučić uradio