VATRENA STIHIJA U CENTRU ZLATIBORA! Ogroman požar izbio u poznatom lokalu, vatrogasci uspeli da lokalizuju vatru (FOTO)
Tačan uzrok požara za sada nije poznat.
Foto: Rina
Tokom jutarnjih sati u centru Zlatibora izbio je veliki požar u jednom poznatom ugostiteljskom objektu. Ogroman plamen i gust dim širili su se centrom planine, a na lice mesta odmah su upućene vatrogasne ekipe.
- Plamen je ogroman, objekat je mahom od drveta i vatra se brzo širi. Nadamo se da će požar biti lokalizovan pre nego što se proširi na susedne objekte - kaže za RINU jedan od očevidaca.

Foto: Rina
Zahvaljujući hrabrim vatrogascima stavljen je pod kontrolu.
PROČITAJTE JOŠ: DRAMA KOD KRALJEVA! Helikopteri i desetine vatrogasaca u žestokoj borbi s plamenom: Jak vetar i vrelina dodatno raspiruju vatru
Povređenih nema, a na objektu je pričinjena velika materijalna šteta.
- Svi zaposleni su evekauisani na vreme, nema povređenih. Uspešno je iznet čak i deo inventara. Požar je zaista bio ogroman, krenuo je da se širi i na susedni objekat, ali srećom vatrogasci su ga lokalizovali na vreme, rekao je za RINU jedan od očevidaca.
Daljom istragom biće utvrđene sve okolnosti pod kojima je došlo do ovog požara u centru popularne srpske planine.
Inače, na teritoriji Republike Srbije trenutno su aktivna ukupna 22 požara na otvorenom prostoru, saopšteno je danas iz Oprativnog tima Republičkog štaba za vanredne situacije.
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
Požari u Srbiji
PROČITAJTE JOŠ: VATROGASCI NASTAVLJAJU BORBU SA POŽARIMA! Situacija u Deliblatskoj peščari i Stolovima nepromenjena, ali jedna stvar OHRABRUJE SVE!
Kako se navodi, nadležni organi i institucije nastavili su realizaciju akativnosti na sprečavanju posledica nepovoljnih vremenskih uslova, sa fokusom na gašenju požara u Deliblatskoj peščari.
Usled toplotnog talasa, suše, niskog vodostaja i drugih rizika, nadležni organi i institucije prate situaciju po pitanju kvaliteta vode, vodosnabdevanja stanovništva, snabdevanja dovoljnom količinom vode za potrebe privrede, stočarstva i navodnjavanja, snabdevanja električnom energijom, bezbednosti elektroenergetske infrastrukture, kvaliteta vazduha.
Sprovode se i aktivnosti na normalizaciji rada crpnih stanica „Bezdan“ i „Bogojevo“, što je doprinelo blagom porastu nivoa vode u Hidrosistemu Dunav-Tisa-Dunav.
Prema prognozi Republičkog hidrometerološkog zavoda Srbije, i narednih dana nastaviće se toplotni talas, sa visokim temperaturama iznad normale i izraženim deficitom padavina.
Prema izveštaju dostavljenom Oprativnom timu Republičkog štaba za vanredne situacije, požar u Deliblatskoj peščari zahvatio je površinu od više od 2.000 hektara, a na njegovom gašenju angažovano je 130 vatrogasaca-spasilaca sa 28 vozila i dva kvada, sedam pripadnika Uprave za vatrogasno spasilačke jedinice sa četiri vozila, 33 člana dobrovoljno vatrogasnih društava sa sedam vozila, 117 pripadnika „Vojvodinašuma“ sa 14 vozila i 23 radne mašine, 21 pripadnik „Srbijavoda“ sa dva vozila i 11 radnih mašina, 24 pripadnika Vojske Srbije sa pet vozila i jednom radnom mašinom.
Trenutno dejstvuju tri helikoptera MUP-a Srbije.
Požar na planini Stolovi kod Kraljeva zahvatio je oko 200 hektara, a teren je izuzetno nepristupačan, bez pristupnih puteva, kamenit i opasan za kretanje.
Požar se kreće prizemno, nema ugroženih objekata, domaćinstava i infrastrukture.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)