VELIKA MEĐUNARODNA IZLOŽBA MAČAKA: U Beogradu defile najlepših maca sveta
Na izložbi će učestvovati više od 70 mačaka iz čuvenih uzgajivačnica,
Foto: Privatna arhiva
Najlepše mačke iz Srbije, Evrope i sveta predstaviće se beogradskoj publici na velikoj međunarodnoj izložbi koju 1. i 2. novembra u Happiness centru u Batajnici organizuje najveće felinološko udruženje u zemlji “Felis Serbica”.
Na izložbi će učestvovati više od 70 mačaka iz čuvenih uzgajivačnica, a posetioci će imati prilike da vide popularne rase poput ruske plave, ali i one rase koje se ređe viđaju: orijentalne, sfinks, bengalske i mnoge druge.
Tokom glavnog programa festivala, rasne mačke će ocenjivati neki od najpoznatijih svetskih sudija prema TICA (The International Cat Association) pravilima, te objašnjavati publici karakteristike svake rase. Na izložbama ove asocijacije, takmiče se i domaće mačke, pa svi zainteresovani mogu da se pridruže i pokažu svoje ljubimce.
“Posetioci će na ovoj manifestaciji moći da se upoznaju sa različitim rasama mačaka i uživaju u njihovoj posebnosti i eleganciji. Rase mačaka su manje poznate od rasa pasa, pa je ovo odlična prilika da nauče više o njima. Biće to prilika da vide kako izgleda profesionalno ocenjivanje mačaka, da razgovaraju sa vrhunskim felinološkim stručnjacima i upoznaju najbolje uzgajivače. Želimo da svako, bilo da već ima macu ili tek razmišlja o tome, nauči nešto novo i možda baš ovde pronađe svog budućeg mezimca. Planiramo da organizujemo i udomljavanje zdravih i socijalizovanih maca, kao i prikupljanje sredstava za napuštene mačke”, istakla je Katarina Ginić, potpredsednica udruženja Felis Serbica i vlasnica međunarodno poznate uzgajivačnice ruskih plavih mačaka “Russicatblue”.
Izložba će doneti bogat i zabavan sadržaj za celu porodicu. Prvog dana biće organizovana radionica “Deca crtaju mačke”, a najbolji dečji radovi će odlučiti koja će maca poneti titulu “najlepše mačke po izboru dece”. Drugog dana je planirana modna revija mačaka tokom koje će se najšarmantnije mace predstaviti publici u originalnim kostimima, a posetioci će svojim glasovima izabrati prom queen i prom king ove neobične modne piste.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)