Kalemegdan dobio novo dekorativno osvetljenje
Glavni gradski urbanista Milutin Folić prisustvovao je, u društvu direktora JP "Javno osvetljenje“ Aleksandra Cincar-Poposkog, puštanju u rad dekorativnog osvetljenja na Kalemegdanu kod spoljašnje Stambol kapije.
Foto: TanjugFolić je precizirao da je večeras pušteno u rad dekorativno osvetljenje na četiri lokacije na Kalemegdanu – Sahat kuli, Sahat kapiji, Spoljašnjoj Stambol kapiji i Leopoldovoj kapiji.
- U nastavku ove akcije biće osvetljene sve kapije, kao i sve zidine koje su sada u potpunosti u mraku. Očekujemo da ćemo na taj način ovaj najznačajniji kulturno-istorijski spomenik našeg grada dodatno približiti turistima i građanima Beograda - rekao je Folić.
Prema njegovim rečima, veoma je važno naglasiti da je ovo samo deo programa osvetljavanja javnih objekata i generalno značajnih objekata u gradu Beogradu.
- Nedavno je i Narodno pozorište dobilo dekorativno osvetljenje, a u planu je da uskoro bude urađeno i na Narodnom muzeju, kao i na još nekoliko objekata na potezu Trg Republike - Knez Mihailova - Vasina - Studentski trg. Trebalo bi napomenuti da će sve fasade koje su renovirane, kako na Kosančićevom vencu tako i u Karađorđevoj, dobiti dekorativno osvetljenje - naglasio je Folić.
On je dodao da osvetljenje koje se postavlja nema samo dekorativnu funkciju, već doprinosi i većoj bezbednosti građana i turista, naročito u zimskim mesecima kada noć pada rano.
- Na taj način želimo da doprinesemo da grad bude lepše i bezbednije mesto za život - zaključio je Folić.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (0)