15:15

Loša uvertira Švajcarca za treći Grend slem u sezoni.

Švajcarac Rodžer Federer

Rodžer Federer eliminisan je u osmini finala ATP turnira u Haleu

Švajcarac je posle 104 minuta igre poražen od Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima, 4:6, 6:3, 6:2.

Hale će tako dobiti novog šampiona, pošto je osvajač 20 Grend slemova branio pehar koji je podigao 2019. godine. On je u Haleu trijumfovao u deset navrata, ali u sredu nije bio na svom prepoznatljivom nivou na travi.

U početnom setu, Feliks nije iskoristo dve brejk lopte u šestom gemu i ceh je platio u narednom, Federer je došao do brejka.

To je bilo sasvim dovoljno da dođe i do početnog seta iako je i u desetom gemu spašavao dve brejk lopte.

U drugom setu, Ože-Alijasim je zaigrao bolje, nije iskoristio tri brejk šanse u četvrtom, ali jeste drugu u šestom gemu za 4:2 i tako je stekao prednost koju je kasnije overio izjednačenjem u meču.

Federer je bio veoma slab nastartu seta odluke, dozvolio je dva brejka, Kanađanin je poveo sa 4:0 i nije bilo povratka za igrača iz Bazela.

Ože Alijasim je dobro servirao, meč je završio as servisom i stigao do velike pobede.

U četvrtfinalu ga očekuje duel sa boljim iz susreta Jan-Lenard Štruf - Markos Giron.