MEGASENZACIJA U NJUJORKU! Ispao FINALISTA US Opena! Novak više NEMA ozbiljnih prepreka!

31.08.2023

06:59

Norvežanin Kasper Rud eliminisan je od Žižen Žanga rezultatom 2:3 (po setovima 4:6, 7:5, 2:6, 6:0, 2:6).

Prošlogodišnji finalista US Opena, u kome je poražen od Španca Karlosa Alkaraza, ove sezone je osvojio samo Estoril.

Nema sumnje da će ovim porazom već u drugoj rundi doživeti pad od najmanje četiri pozicije na ATP listi.

Kinez je nedavno na Rolan Garosu uspeo Rudu da uzme set, da bi na poslednjem grend slemu u sezoni otišao korak dalje i posle tri sata i 21 minuta igre napravio megasenzaciju.

Aktuelni 67. igrač planete je nagovestio dobru partiju već u prvom setu. U uvodnom gemu nije iskoristio pet brejk prilika, ali u trećem jeste jednu, što mu je bilo dovoljno da osvoji prvi set.

Norvežanin je u drugom periodu uspeo da se konsoliduje i u završnici, u 12. gemu, oduzme servis rivalu i izjednači na 1:1 u setovima.

Kasper Rud

Uprkos tome, kineski teniser se nije dao i kroz treći set vrlo lagano prošao, napraviviši usput dva brejka.

Odgovorio je Kasper Rud na surov način u četvrtom setu "krompirom". Izgledalo je da je sve gotovo i da će u odlučujućem uspeti da slomi i preokrene Kineza, ali je Žang ponovio igru iz trećeg seta i identičnim rezultatom 6:2 prošao u treće kolo.

Žižen Žang

Za plasman u osminu finala, Žižen Žang će igrati protiv Rinkija Hidžikate iz Australije.

Podsetimo, prošlogodišnji finalista je samo jedan u nizu nosilaca iz Top 10 koji su eliminisani, a nalazili su se u Novakovom delu žreba.

Pre njega, kofere su spakovali Holger Rune iz Danske i Stefanos Cicipas iz Grčke, dok su u žrebu ostali domaći predstavnici Frensis Tijafo i Tejlor Fric.

Sada se sve otvorilo srpskom asu da dođe do 24. grend slem titule u karijeri.