PRVA SENZACIJA NA US OPENU: Španac izbacio četvrtog tenisera sveta!

28.08.2023

21:28

Roberto Karbaljes Baena napravio veliko iznenađenje u Njujorku.

Roberto Karbaljes Baena

Prvu veliku senzaciju na poslednjem grend slem turniru u sezoni, US Openu, priredio je Španac Roberto Karbaljes Baena.

On je u prvom kolu eliminisao četvrtog igrača sveta, Holgera Runea iz Danske.

Karbaljes Baena je slavio rezultatom 3:1 (6:3, 4:6, 6:3, 6:2), posle dva sata i 38 minuta igre.

Španac je prvi set rutisnki rešio u svoju korist, sa dva napravljena brejka. U drugom je to pošlo za rukom Runeu, koji je dopustio rivalu da mu vrati samo jedan od brejkova, pa je poravnao rezultat na 1:1 u setovima.

Ipak, šapnski teniser tada nije klonuo duhom, već je još jače krenuo da igra i u naredna dva seta je po dva puta oduzimao servis rivalu, a to isto je Danac učinio samo još jednom, u trećem setu.

Karbaljes Baena će u drugom kolu igrati sa pobednikom meča u kom se sastaju Aslan Karacev i Jirži Lehečka.