FENOMENALNO FINALE U ŠANGAJU: Hurkač preživeo DRAMU i SLOMIO Rubljova za drugi MASTERS TROFEJ!

15.10.2023

13:23

Meč koji je bio poslastica za teniske sladokusce.

FENOMENALNO FINALE U ŠANGAJU: Hurkač preživeo DRAMU i SLOMIO Rubljova za drugi  MASTERS TROFEJ!

Poljski teniser Hubert Hurkač osvojio je Masters u Šangaju, pošto je danas u finalu savladao Rusa Andreja Rubljova sa 2:1 u setovima - 6:3, 3:6, 7:6 (10:8), za dva sata i devet minuta.

Hurkaču je ovo druga titula sa masters turnira iz serije 1000, a prethodnu je osvojio 2021. godine u Majamiju.

Poljaku, 17. na ATP listi, za osvajanje prvog seta bio je dovoljan jedan brejk, kod vođstva 3:2.

Rus, sedmi na ATP listi, u prvom setu nije uspeo da stigne do nijedne brejk lopte, ali je zatim značajno podigao nivo igre.

U drugom setu Rubljov je do brejka stigao već na startu kad je poveo 2:0 i zatim mirno priveo set kraju i stigao do izjednačenja.

U trećem setu nije bilo brejka, ali je kod vođstva 5:4, na servis Rubljova, Hurkač propustio jednu meč loptu.

U taj-brejku trećeg seta viđena je velika drama, Rubljov je vodio 5:3, imao i meč loptu na 6:5 koju nije iskoristio.

Zatim je Hurkač ima dve meč lopte, na 7:6 i 8:7, ali ih nije iskoristio, ali ukupno četvrtu na 9:8 jeste i tako stigao do pehara.

On je osim 1.000 ATP poena zaradio i ček na 1,26 miliona dolara, dok je Rubljov dobio upola manje, 662.360.

Nakon dobijenog meča usledila je lavina emocija, a sve je sa tribina posmatrao Rodžer Federer.