ALKARAZ ODMAH ZAPRETIO ĐOKOVIĆU! Španac ubedljivo do POBEDE u Pekingu!

Najbolji španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u drugo kolo ATP turnira u kineskoj prestonici.

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Pekingu iz serije 500 pošto je pobedio Nemca Janika Hanfmana rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 37 minuta.

U prvom setu viđen je festival brejkova na obe strane, Hanfman je napravio dva, a Alkaraz čak tri i tako poveo 1:0.

Za razliku od prvog seta, u drugom je samo Alkaraz stizao do brejkova, napravio je dva i tako stigao do plasmana u drugo kolo.

Protivnik Špancu u drugom kolu biće Italijan Lorenco Museti koji je ranije danas savladao Rusa Karena Hačanova rezultatom 2:1 (6:3, 1.6, 6:2).

"Karlitos" prvi put učestvuje na kineskoj turneji i glavni cilj mu je povratak na prvo mesto ATP liste, sa koje ga je posle finala US Opena i pobede nad Danilom Medvedevim iz Rusije, svrgnuo najbolji ikada Novak Đoković.

Srpski as odlučio je da pauzira do mastersa u Pariu, koji će mu biti prvi turnir nakon takmičenja na Flešingu.

Podsetimo, Nole je trijumfom u Njujorku postao rekorder po broju grend slemova, što mu je bio 24. u karijeri, po čemu se izjednačio s legendarnom Margaret Kort.