MEĐEDOVIĆ I ĐERE IGRALI MANJE OD SAT VREMENA: Srpski derbi u Astani završen predajom!

27.09.2023

16:47

Povreda stala na put spektaklu.

Hamad Međedović i Laslo Đere

Teniser iz Srbije Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Astani, pošto mu je sunarodnik Laslo Đere predao meč prvog kola pri rezultatu 6:3, 2:1.

Meč je trajao 48 minuta. Međedović je u prvom setu napravio brejk u drugom gemu, a onda je na svoj servis stigao do 3:0. On je održavao prednost od tri gema i prvi set je dobio rezultatom 6:3.

Međedović je trećem gemu drugog seta napravio brejk i poveo 2:1, a onda mu je Đere zbog povrede vrata predao meč.

Međedović će u drugom kolu igrati sa pobednikom meča između Rusa Aleksandera Ševčenka i Holanđanina Botika van de Zandšulpa.

ATP turnir u Astani se igra za nagradni fond od 1.017.850 dolara.