METLOM NA MEGDAN NOVAKU! Đoković SAZNAO rivala u finalu Rolan Garosa!

09.06.2023

21:25

Norveški teniser Kasper Rud pobedio je Nemca Aleksandera Zvereva rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 6:0).

Više nego ubedljivo Norvežanin je ometlao sa terena olimpijskog šampiona i izborio plasman na megdan Novaku Đokoviću.

Kasper Rud je fenomenalno otvorio meč brejkom drugom gemu i poveo 2:0, ali nije uspeo da ga potvrdi, pa je Aleksander Zverev uzvratio ribrejkom.

Nemac je ponovo načinio očajnu grešku i omogućio Rudu da dođe do nove prednosti za ubedljivih 4:1.

Rutinski je Kasper držao vođstvo do kraja seta. Spasao je Zverev na 5:2 set loptu, imao brejk priliku kod 5:3, ali je nije iskoristio, pa je Kasper slavio sa 6:3.

Norveški as je u drugom setu spasio dve brejk lopte u četvrtom gemu, da bi u sedmom stigao do nove prednosti, a potom potvrdio brejk za 5:3. Prelako je odservirao u narednom servis gemu i došao do vođstva od 2:0 u setovima.

Indisponirani Zverev nije imao rešenja za Ruda u poslednjem setu, u kome je počišćen bez osvojenog gema, pa je završio učešće na Rolan Garosu.

Novak Đoković i Rud su se do sada sastajali četiri puta i srpski as ima maksimalan učinak.

Zanimljivo da Nole u tim mečevima nikada nije izgubio set od norveškog tenisera.