SAMO ŠTO JE STIGAO U RIM: Srpski teniser već ELIMINISAN!

12.05.2023

18:09

Meč je trajao sat vremena i 55 minuta.

Novak Đoković i Miomir Kecmanović

Miomir Kecmanović je izgbuo od Fabija Fonjinija na Mastersu u Rimu u drugom kolu 2:0. Po setovima je bilo 6:3 i 7:6.

Prvi set dobio je Fabio Fonjini napravivši jedan brejk. Odmah na startu je oduzeo servis Miomiru iskoristivši treću brejk šansu. Novih prilika za oduzimanje servisa nije bilo sve do poslednjeg devetog gema, kada je Fabio iskoristio drugu brejk loptu koja je ujedno bila i set lopta.

U drugom setu Kecmanović je teško prilazio servisu protivnika, a Fonjini je u tri gema imao po jednu priliku za brejk ali to nije iskoristio. Igrao se zato taj-brejk u kom se igralo poen za poen dosta dugo. Poveo je Fonjini sa 4-2 napravivši mini brejk, a kada je osvojio dva poena na svoj servis došao je do tri meč lopte. Nije uspeo da iskoristi ni jednu jer je bilo 6-6.

Iza toga je Fonjini poveo 7-6 i imao je jednu meč loptu ali na servis Miše ovoga puta. Italijan ju je iskoristio i dobio je taj brejk 8-6.

Naredni protivnik Fonjiniju će biti Fis ili Holger Rune.