ŠOK U KAZAHSTANU: Ispao Đokovićev VELIKI rival! (FOTO)

03.10.2022

08:13

Novi poraz...

Novak Đoković

Švajcarski teniser Sten Vavrinka eliminisan je na startu ATP turnira u kazahstanskoj Astani (Nur-Sultanu).

Njega je u uvodnoj rundi posle velike borbe i tri odigrana seta savladao Francuz Adrijan Manarino rezultatom 2:1 (1:6, 6:2, 6:3).

Ovo je bio njihov drugi međusobni duel i drugi trijumf Manarina.

Vavrinka je odigrao savršeno u prvom setu, koji je vrlo lako rešio u svoju korist sa 6:1.

Francuz je u drugom uzvratio, maltene, istom merom i brzo stigao do 6:2 i poravnanja na 1:1.

Treći set je bio neizvestan do petog gema, a onda je Manarino, pri vođstvu od 3:2, napravio ključni brejk, kojim je sebi otvorio put do pobede i plasmana u narednu fazu.

Vavrinka je tako stigao do novog poraza, te je propustio šansu da se u drugom kolu sastane sa Karlosom Alkarasom, koji pre toga mora da savlada Davida Gofana.

Ovaj poraz Švajcarca je zasigurno dobra vest i za Novaka Đokovića, pošto je poznato koliko mu je Sten pravio problema u prošlosti. Ipak, on je sada daleko od te forme i pitanje je da li će se ikada vratiti na staze stare slave.